Dziś mamy 3 grudnia 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

20 listopada 2023

"Emilia Pawłowska akustycznie". Koncert kameralny w nakielskim LO

fot. Dariusz Górzyński

fot. Dariusz Górzyński

18 listopada 2023r. w murach zabytkowej auli #I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego odbył się koncert kameralny „Emilia Pawłowska akustycznie”. Artystyczne wydarzenie inauguruje Festiwal Nauki i Sztuki zorganizowany dla uczniów nakielskiego liceum.

W imieniu organizatorów – Rady Rodziców i Dyrekcji I LO–  gości przywitali uczniowie, dyrektor  Aleksandra Białka i  przewodniczący RR – Piotr Gajewski. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Honorowi Patroni i współtwórcy festiwalu: prof. Iwona Benenowska, prof. Roman Leppert z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz dr Agnieszka Grzybowska z Politechniki Bydgoskiej, przedstawiciele organu prowadzącego szkołę: Wicestarosta – Tomasz Miłowski, Przewodnicząca Komisji Edukacji, Promocji i Sportu- Rozalia Wencel, sponsorzy i sympatycy I LO:  Wiceprezesi Zarządu Banku Spółdzielczego – Alina Kołcz i Wojciech Gawlak oraz Państwo Joanna i Karol Tydda (Cukiernia la Petite),rodzice, nauczyciele oraz absolwenci „Krzywoustego”.

Bohaterką listopadowego  wieczoru była Emilia Pawłowska. Artystka śpiewa i  komponuje, tworząc niezwykle oryginalną  przestrzeń do rozmów o wrażliwości.

W roku 2019 nagrała płytę „Czas nas uczy pogody", na której znalazły się autorskie interpretacje polskich przebojów w jazzujących aranżacjach Roberta Wiórkiewicza.

W roku 2021 przy współpracy m.in. z Adamem Lemańczykiem i zaprzyjaźnionymi poetkami Anną Szucą i Aliną Rzepecką nagrała autorską płytę „Niebo nad jeziorem”, która stała się muzycznym objawieniem kompozytorskim i niezwykle osobistym, poetyckim wyzwaniem wypełnionym- jak sama mówi - „jazzową kobiecością”. Na scenie artystce towarzyszyli muzycy:   Kacper Kasprzak- instrumenty klawiszowe, Nikodem Wróbel – gitara akustyczna i Tomasz Sętowski – instrumenty perkusyjne.

Koncert w auli nakielskiego liceum zakończyły bisy i owacje na stojąco. Licealiści podsumowali muzyczne wydarzenie słowami: Muzyka to sztuka cieszenia się i smucenia bez powodu”. Dziękując gościom za obecność, zaakcentowali fakt, że koncerty kameralne powoli na stałe wpisują  się w kalendarz I LO w Nakle nad Notecią.

Organizatorzy dziękują sponsorom i rodzicom uczniów nakielskiego liceum za nieocenioną pomoc w organizacji koncertu.

Materiał: Justyna Michalska / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 14 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)