Dziś mamy 27 stycznia 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

07 września 2019

Elizewo również podzieliło fundusz. Na co sołectwo wyda pieniądze?

fot. MM

fot. MM

W ostatni piątek mieszkańcy Elizewa spotkali się w świetlicy wiejskiej, by rozdysponować #pieniądze w ramach funduszu sołeckiego na 2020 rok. Na co zostały one przeznaczone?

Elizewo miało do rozdysponowania dokładnie 15 tys. 941,79 zł i przeznaczyło całą kwotę na następujące cele: Zakup kamienia – 6 tys. zł; zakup kostki – 2 tys. zł; garaż – 2 tys. zł; narzędzia ogrodnicze -100 zł; integracja sołectwa – 1 tys. 200 zł; utrzymanie świetlicy – 641,79 zł; utrzymanie dróg – 1 tys. 500 zł; nadmuch do kominka – 2 tys. 500 zł.

Po podzieleniu funduszu sołeckiego, mieszkańcy mieli okazję do porozmawiania o bieżących sprawach dotyczących wsi z burmistrzem Kcyni Markiem Szarugą. Mieszkańcy zadali kilka pytań włodarzowi, ale chyba najważniejszym problemem poruszonym przez Sołtysa Jadwigę Winkowską oraz pozostałych 12 obecnych na zebraniu osób okazał temat budowy toalety w świetlicy wiejskiej.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Wypożyczalnia samochodów
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Zabiegi dla panów
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Meble łazienkowe
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Sprawdzanie geometrii kół
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)