Dziś mamy 19 października 2019, sobota, imieniny obchodzą:

13 września 2019

Ekspresowe zebranie. Fundusz podzielony w 20 minut

fot. MM

fot. MM

Mieszkańcy Polichna spotkali się w ostatni czwartek w świetlicy wiejskiej, by wspólnie zastanowić się nad podziałem pieniędzy w ramach funduszu sołeckiego na 2020 rok.

Dyskusje na ten temat nie trwały jednak zbyt długo, bo mieszkańcy okazali się jednomyślni. Zebranych w świetlicy mieszkańców powitała sołtys Teresa Stałowska, która po odczytaniu sprawozdania ze swojej działalności, przedstawiła im propozycję podziału funduszu sołeckiego. Mieszkańcy byli zgodni i 24 osoby podjęły decyzję o przeznaczeniu kwoty na następujące cele: zakup paliwa i utrzymanie zieleni na terenie sołectwa – 905 zł; doposażenie świetlicy wiejskiej – 3 tys. zł; remont placu zabaw – 10 tys. zł; wyłożenie kostki pod biesiadnik – 10 tys. zł.

Najprawdopodobniej nie obejdzie się jednak bez zmian w przyszłości, bowiem priorytetową inwestycją dla mieszkańców jest budowa zaplecza, gdzie miałaby się mieścić miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej. – Sołectwo zyskałoby tym samym pomieszczenie gospodarcze, gdzie moglibyśmy wszystkie nasze rzeczy składować – powiedziała Teresa Stałowska. – W związku z tym, że posiadamy już projekt i brakuje nam tylko pozwolenia, musieliśmy nieco zmienić plany i część pieniędzy na remont placu zabaw na pewno przesunięta w przyszłym roku. Wtedy też powinniśmy otrzymać pozwolenie na budowę i wówczas będziemy mogli te pieniądze przeznaczyć na zakup materiałów budowlanych pod wykonanie zaplecza – dodała sołtys.

W wolnych głosach i wnioskach mieszkańcy pytali m.in. o zamontowanie lustra przy drodze powiatowej w Polichnie oraz zapotrzebowania na postawienie lamp. Według zapewnień Teresy Stałowskiej dodatkowe lampy mają być postawione jeszcze w roku bieżącym.

 

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa magazynów
Zabiegi dla panów
Bon upominkowy
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Modne aranżacje
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Urząd dzwoni do obywatela. Sejm przyjął zmiany

Przyspieszenie załatwiania spraw urzędowych – to nasz cel. Dzięki przyjętym wczoraj przez Sejm zmianom, które zaproponowaliśmy w ustawie o informatyzacji, będzie szybciej i skuteczniej.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)