Dziś mamy 20 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

17 grudnia 2018

Ekologiczny konkurs plastyczny w "Donaldzie". Dzieci wykazały się pomysłowością

fot. pow

fot. pow

W Przedszkolu Niepublicznym "Donald" odbył się ekologiczny konkurs plastyczny pt. „Eko – # zabawka", którego celem było przede wszystkim rozbudzenie u dzieci zainteresowań ekologicznych, pogłębienie wiedzy z zakresu ochrony środowiska, rozwijanie wyobraźni, wrażliwości estetycznej oraz zdolności plastycznych.

 Zadaniem dzieci i ich rodziców było wykonanie zabawki z surowców wtórnych, którym uczestnicy konkursu nadali nowe życie.  Autorzy prac wykazali się niezwykłą pomysłowością, a każda zabawka okazała się oryginalna i niepowtarzalna.

Okazało się również, że upcykling to wspaniała zabawa, która w tym przypadku stanowiła okazję do  spędzenia wolnego czasu przedszkolaków i ich rodziców. Pamiętajmy bowiem, że racjonalne spędzanie czasu z dziećmi i wspólne z nim działania odgrywają ważną rolę w rozwoju jego osobowości.

Jury wyróżniło w konkursie 4 prace:

I miejsce- "Rybki w stawie"- Niepubliczne Przedszkole Katolickie w Nakle nad Notecią

II miejsce - "Wyrzutnia piłek"- Przedszkole nr 2 w Nakle nad Notecią

III miejsce - "Kuchenka"- Przedszkole w Paterku

                   - "Dinozaur"- Niepubliczne Przedszkole Katolickie w Nakle nad Notecią

Autorzy wszystkich prac konkursowych  zostaną w najbliższym czasie nagrodzeni dyplomami oraz  upominkami.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim przedszkolakom za udział w konkursie.

materiał: mgr Iwona Nowak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)