Dziś mamy 6 czerwca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

29 marca 2020

E-Szkoły ciąg dalszy. Nowy plan lekcji na nadchodzący tydzień

fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Lekcje prowadzone w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa# Kujawsko-Pomorskiego są wsparciem dla uczniów i cieszą się coraz większą popularnością. Do tej pory odnotowaliśmy ponad 400 tysięcy wyświetleń.

Przed ekranami komputerów zasiadają uczniowie nie tylko z naszego województwa, ale też z kraju i zagranicy. Odnotowaliśmy także setki wejść z zagranicy. Kujawsko-Pomorską e-Szkołę najczęściej odwiedza Polonia z Ukrainy. Zaobserwowaliśmy też wejścia z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii, Stanów Zjednoczonych, a nawet Egiptu. Już od poniedziałku (30 marca) ruszamy z nowym, zawierającym jeszcze więcej lekcji, planem zajęć. 

Kujawsko-Pomorska e-Szkoła jest odpowiedzią marszałka Piotra Całbeckiego na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych. Lekcje rejestrujemy i nadajemy na żywo na: YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, kujawsko-pomorskie.pledupolis.plFacebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła.

W pierwszym tygodniu na naszej stronie z zajęciami Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej odnotowaliśmy ponad 270 tysięcy wejść. Liczba ta stale rośnie. Obecnie zaobserwowaliśmy ponad 400 tysięcy odsłon. Największym zainteresowaniem cieszą się lekcje dla szkół podstawowych. Spośród zajęć, które odbyły się 26 marca największą oglądalność zyskała lekcja biologii dla kasy V przygotowana przez Julię Idziak. Zajęcia wyświetlono ponad 4 tysiące razy.

W załączniku plany zajęć dla szkół podstawowych i średnich na nadchodzący tydzień (30 marca - 3 kwietnia).

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego cieszy się poparciem władz oświatowych i środowiska nauczycielskiego. Uruchomiliśmy już dwa studia, z którego nadawane są zajęcia. Ulokowaliśmy je w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Za techniczną stronę przedsięwzięcia odpowiada marszałkowska spółka celowa Kujawsko-Pomorskie Centrum Kompetencji Cyfrowych Conectio.

Materiał: Beata Krzemińska - rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 4 0
Pliki do pobrania
plan lekcji dla szkoły podstawowej (30 marca - 3 kwietnia).pdf
plan lekcji dla szkół średnich (30 marca - 3 kwietnia).pdf

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (11)

  Patrycja , w dniu 29-03-2020 17:56:50 napisał:

  Dość zdalnych lekcji. Uczniowie chca wrócić do normalnych szkół a nie jakoś internetowych to nie jest żadna nauka przez internet.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  #MuremZaCukrasem, w dniu 30-03-2020 22:20:00 napisał:

  Mi się te e-lekcje podobają dobre oceny przez to dostaje //Uczeń Tech w Kcyni lub w Szubinie lub Nakle (nie powiem bo się wstydze)

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble kuchenne
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Posnet Bingo HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Sprawdzanie geometrii kół
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Pieczątki Colop
Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
Nowe stylizacje
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)