Dziś mamy 3 czerwca 2020, środa, imieniny obchodzą:

28 marca 2020

Dźwiękowe Archiwum Kcyni prowadzi własną akcję. Tematyczne artykuły

fot. Dźwiękowe Archiwum Kcyni

fot. Dźwiękowe Archiwum Kcyni

Dźwiękowe Archiwum Kcyni od 14 marca 2020 r. prowadzi akcję „DAK na zostań w domu”. Polega ona# na tym, że codziennie około godz. 18 na naszym fanpage na portalu społecznościowym Facebook publikowany jest materiał opatrzony hasztagiem „DAKNaZostanWDomu”.

Poprzez publikację tematycznych artykułów (np. Przedszkola, ochronki, dziecińce. Historia instytucjonalnej opieki nad dziećmi w Kcyni), nowych galerii zdjęć (np. grupowych zdjęć szkolnych), nowych filmów (Świetlica w Kcyni – film z 1968 roku o świetlicy prowadzonej przez Klarę Prillową) i przypominanie archiwalnych wspomnień chcemy zaproponować naszym czytelnikom wspólne spędzanie wolnego czasu wokół historycznych tematów, oglądanie fotografii i wspominanie. W ten sposób chcemy odciągnąć mieszkańców od niezbyt optymistycznych myśli, od strachu o własne życie i zdrowie. I namówić do pozostania w domu.

Dźwiękowe Archiwum Kcyni ma przyjaciół rozsianych po całym świecie. Najczęściej są to potomkowie mieszkańców naszego miasta, którzy po latach powracają tutaj, by przekonać się, jakie ono jest - to miejsce, które ich prababcie i pradziadkowie opuszczali - w poszukiwaniu lepszego życia. Oczywiste jest, że w te trudne dni i o nich się martwimy. Dlatego pomyślałam sobie, że poproszę ich, aby opowiedzieli nam, jak wygląda sytuacja epidemiczna związana z koronawirusem w ich rodzinnym kraju. I tak powstały korespondencje, od Włoch, przez Stany Zjednoczone po Niemcy. Na stronie opublikowaliśmy już korespondencję z Rzymu, Thousand Oaks w USA i Erkrath w Niemczech. Publikując ich relacje nieustannie apeluję do Państwa - nie wychodźcie z domu, jeśli nie ma wyraźnej ku temu potrzeby! Zostańcie w domu!

Zachęcamy do odwiedzania naszego profilu i zapoznawania się z proponowanymi tematami.

Materiał: Justyna Makarewicz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)