Dziś mamy 11 grudnia 2019, środa, imieniny obchodzą:

30 listopada 2019

Dzień pełen wrażeń. Przedszkolaki próbowały poznać swoją przyszłość

fot. mgr Alina Romańska-Nelka

fot. mgr Alina Romańska-Nelka

Andrzejki to tradycja ludowa wieczoru wróżb znana od najdawniejszych czasów i #przekazywana z pokolenia na pokolenie. Dzisiaj nie traktujemy andrzejkowych wróżb tak poważnie, jak robiono to dawniej. Wróżenie w andrzejkowy wieczór to przede wszystkim dobra zabawa. Do takiej zabawy zostały zaproszone dzieci z przedszkola Donald w Nakle w piątek 29 listopada br.

Przedszkolaki różnymi sposobami próbowały poznać swoją przyszłość: za pomocą serduszek z imionami, bucików ustawianych w rzędzie, monet rzucanych do wody, czarodziejskich przedmiotów czy wróżb z gwiazdą. Nie zabrakło także tradycyjnego lania wosku przez dziurkę od klucza i odczytywanie z jego cienia co dostaną przedszkolaki od św. Mikołaja w prezencie.

To był naprawdę bardzo magiczny dzień pełen wrażeń, który na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

Materiał: mgr Alina Romańska-Nelka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)