Dziś mamy 10 lipca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

30 listopada 2019

Dzień pełen wrażeń. Przedszkolaki próbowały poznać swoją przyszłość

fot. mgr Alina Romańska-Nelka

fot. mgr Alina Romańska-Nelka

Andrzejki to tradycja ludowa wieczoru wróżb znana od najdawniejszych czasów i #przekazywana z pokolenia na pokolenie. Dzisiaj nie traktujemy andrzejkowych wróżb tak poważnie, jak robiono to dawniej. Wróżenie w andrzejkowy wieczór to przede wszystkim dobra zabawa. Do takiej zabawy zostały zaproszone dzieci z przedszkola Donald w Nakle w piątek 29 listopada br.

Przedszkolaki różnymi sposobami próbowały poznać swoją przyszłość: za pomocą serduszek z imionami, bucików ustawianych w rzędzie, monet rzucanych do wody, czarodziejskich przedmiotów czy wróżb z gwiazdą. Nie zabrakło także tradycyjnego lania wosku przez dziurkę od klucza i odczytywanie z jego cienia co dostaną przedszkolaki od św. Mikołaja w prezencie.

To był naprawdę bardzo magiczny dzień pełen wrażeń, który na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

Materiał: mgr Alina Romańska-Nelka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)