Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

09 kwietnia 2019

Dzień ogrodnika w żłobku Słoneczko. Dzieci założyły kącik ogrodniczy

fot. pow

fot. pow

Wiosna za oknem to najlepszy czas na poznanie pracy ogrodnika.

Dzieci wraz z opiekunami zrobili sobie mały kącik ogrodniczy... sadzili kwiaty, cebulkę na szczypiorek i siali rzeżuchę. Dowiedzieli się, że woda, słoneczko i odpowiednia temperatura pozwalają im rosnąć. Z chęcią łapali za konewkę by podlewać rośliny. Poznali narzędzia jakie są potrzebne w zawodzie ogrodnika. Taczka, grabie, haczka, łopata czy szpadel to jedne z nielicznych przedmioty które poznały i którymi mogli się dzisiaj posługiwać, oczywiście pod czujnym okiem opiekunów. Z pewności chętnie pomogą teraz rodzicom w drobnych pracach ogrodowych takich jak np. grabienie liści.

Maluchy wykonały też piękne prace plastyczne pt. " wiosenna łąka " gdzie przyklejały na kartkę drobne kwiatki i świeżą zieloną trawkę. "Pachniało wiosną" w naszym żłobku. Drugie śniadanie tego dnia zjedliśmy na świeżym powietrzu, taki mały piknik w naszym ogródku. Piękna pogoda to i dzień należał do udanych.

materiał:  Teresa Boniek

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)