Dziś mamy 21 września 2019, sobota, imieniny obchodzą:

09 kwietnia 2019

Dzień ogrodnika w żłobku Słoneczko. Dzieci założyły kącik ogrodniczy

fot. pow

fot. pow

Wiosna za oknem to najlepszy czas na poznanie pracy ogrodnika.

Dzieci wraz z opiekunami zrobili sobie mały kącik ogrodniczy... sadzili kwiaty, cebulkę na szczypiorek i siali rzeżuchę. Dowiedzieli się, że woda, słoneczko i odpowiednia temperatura pozwalają im rosnąć. Z chęcią łapali za konewkę by podlewać rośliny. Poznali narzędzia jakie są potrzebne w zawodzie ogrodnika. Taczka, grabie, haczka, łopata czy szpadel to jedne z nielicznych przedmioty które poznały i którymi mogli się dzisiaj posługiwać, oczywiście pod czujnym okiem opiekunów. Z pewności chętnie pomogą teraz rodzicom w drobnych pracach ogrodowych takich jak np. grabienie liści.

Maluchy wykonały też piękne prace plastyczne pt. " wiosenna łąka " gdzie przyklejały na kartkę drobne kwiatki i świeżą zieloną trawkę. "Pachniało wiosną" w naszym żłobku. Drugie śniadanie tego dnia zjedliśmy na świeżym powietrzu, taki mały piknik w naszym ogródku. Piękna pogoda to i dzień należał do udanych.

materiał:  Teresa Boniek

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)