Dziś mamy 17 marca 2018, sobota, imieniny obchodzą:
09 marca 2018

Dzień dostarczył wielu atrakcji. Zajęcia były formą zaliczenia projektu

fot. ZSP Samostrzel

fot. ZSP Samostrzel

W kolejnym dniu naszego pobytu w Słowenii uczniowie BC Naklo przygotowali dla nas #całodniową wycieczkę po najpiękniejszych miejscach tego pięknego kraju. Zajęcia były formą zaliczenia projektu uczniów technikum ochrony środowiska, dlatego zarówno dla nas, jak i słoweńskich nauczycieli były niespodzianką.

Podróż rozpoczęliśmy od zwiedzania fabryki butów w Tržič, gdzie dowiedzieliśmy się jak wygląda ich produkcja od zaprojektowania poprzez ręczne wykonanie, aż do eksportu na cały świat, między innymi do Japonii, Niemiec i Szwajcarii. Następnie udaliśmy się na spacer po urokliwej miejscowości Tržič, a naszą uwagę przykuł smok ze stali przypominający tego, z serialu Gra o Tron. Uczniowie przybliżyli nam historię miasta i legendy z nim związane.

W drugiej części dnia udaliśmy się do miejscowości Bohinj położonej u podnóży Alp Julijsckich. Podążając za nowymi kolegami dotarliśmy do zabierającego dech w piersiach punktu widokowego. Stojąc w głębokim śniegu, nad wysokim urwiskiem zobaczyliśmy najwyższy szczyt Słowenii Triglav. Wiele śmiechu wywołało schodzenie w głębokim śniegu stromym szlakiem na dół. U celu drogi znalazł się XIV wieczny kościół, o którego historii opowiedział nam miejscowy ksiądz. Mogliśmy tam także obejrzeć między innymi rzeźbę głowy Jana Chrzciciela liczącą 600 lat.

Dzień dostarczył nam przepięknych widoków, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Ciekawostką jest również to, że wspomniany wyżej Triglav znajduje się na fladze Słowenii.

materiał: Magda Grześkowiak

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)