Dziś mamy 18 lipca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

19 czerwca 2019

Dzień Samorządności. „Jedz i ruszaj się na zdrowie”

fot. powierzone

fot. powierzone

Tradycyjnie kończąc rok wytężonej pracy 12 czerwca Samorząd Uczniowski ZSP w Samostrzelu# zorganizował Dzień Samorządności, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Jedz i ruszaj się na zdrowie”.

Imprezę zapoczątkowała projekcja nagranych przez klasy filmików przedstawiających klasowych kucharzy podczas przyrządzania zdrowych potraw. Jury w składzie: pani wicedyrektor Ewa Makowska, pan Rafał Kempka oraz członek SU Daria Mateja oceniało filmy pod względem artystycznym i merytorycznym. Tu nasi uczniowie wykazali się nie tylko umiejętnościami i pomysłowością w zakresie kuchni, ale i zdolnościami aktorskimi i predyspozycjami prezenterskimi.

Następnie przedstawiciele klas odpowiadali na pytania dotyczące zdrowego stylu życia w quizie przygotowanym i przeprowadzonym przez przedstawicieli SU. Po tej wirtualnej dawce zdrowia i smaku przenieśliśmy się do części praktycznej. W holu głównym w „Zdrowej Jadłodajni” mogliśmy wszyscy skosztować przepysznych i zdrowych potraw oraz napojów wcześniej przygotowanych i
zaprezentowanych na filmikach. W kolejnej części imprezy uczestniczyliśmy w międzyklasowych zmaganiach sportowych, nad przebiegiem których czuwali pani Teresa Domalewska, pan Radosław Hyży i pani Dorota Szarwińska. Wszystkie konkurencje punktowane były w rankingu Dnia Samorządności, a następnie zdobyte punkty Samorząd Uczniowski wliczył do całorocznego Turnieju Klas.

Klasyfikacja:
I miejsce - ITW, ITR po 40 punktów
II miejsce - IIIc, IIT po 37 punktów
III miejsce - IIIb 34 punkty
IV miejsce - IIIa 33 punkty

Materiał: Alicja Szwejkowska-Radtke

Autor nie wyraża zgody na komentarze

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)