Dziś mamy 23 maja 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2018

Dzień Marynarza Śródlądowego. Uroczyście w Żegludze

fot. pow

fot. pow

Już po raz trzeci w nakielskiej "Żegludze" hucznie obchodzono Dzień Marynarza Śródlądowego.

Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonał dyrektor szkoły - Kazimierz Toczko, który przywitał uczniów, nauczycieli oraz przybyłych gości. O oprawę muzyczną wydarzenia tradycyjnie już zadbała Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. Po muzycznych atrakcjach uczniowie wysłuchali wykładu kpt. Grzegorza Nadolnego o historii Technikum Żeglugi Śródlądowej. Kolejną częścią Dnia Marynarza były zmagania sportowe na sali gimnastycznej, gdzie uczniowie z poszczególnych klas rywalizowali w siedmiu konkurencjach m.in. bieg w kombinezonie ratunkowym na czas, rzut liną na poler czy wiązanie węzłów. Co ciekawe, komisja konkursowa oceniła również okrzyki kibiców poszczególnych klas oraz ich przygotowanie do wspierania swoich drużyn (np. transparenty). Po wielu zmaganiach miejsce na podium zajęła klasa IV Technikum Żeglugi.

Warto także zaznaczyć, że miniona środa była także dniem rozstrzygnięcia Powiatowego Konkursu „Wiedzy o rzekach”. Konkurs został objęty patronatem Starosty Nakielskiego – Tadeusza Sobola. Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu – Krzysztofowi Rychlewskiemu (ZSŻŚ), Tomaszowi Wiejaczkowi oraz Zuzannie Wiejaczek (ZST Kcynia).

materiał: Monika Oleś

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)