Dziś mamy 22 czerwca 2018, piątek, imieniny obchodzą:
04 czerwca 2018

Dzień Mamy i Taty. Przeprowadzono szereg wspólnych zabaw

fot. Jolanta Storzyńska

fot. Jolanta Storzyńska

Majowa aura sprzyjała wzniosłej uroczystości. W słoneczne popołudnie grupa Słoneczek #z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie wraz z rodzicami i opiekunami, zjechała się do świetlicy w Wolwarku z okazji Dnia mamy i taty.

Na początku dzieci zaprezentowały swoje recytatorskie i wokalne umiejętności, a następnie wręczyły rodzicom upominki. O wspólne biesiadowanie zadbali rodzice, ale przede wszystkim mama Maćka Włodarczaka za zgodą sołtysa Wolwarku, Pana Krzysztofa Chruścińskiego, któremu składamy gorące podziękowanie.

Rodzice zadbali o pieczone kiełbaski na grillu przy ognisku oraz o słodki poczęstunek. Dzieci natomiast z ochotą przystąpiły do wspólnych zabaw i pląsów. Ulubioną zabawą okazało się wzajemne zmaganie podczas „Taśmociągu”, podczas którego rodzice leżąc na chuście podawali dzieci na rękach przez całą długość utworzonego szpaleru. Radości i śmiechu nie było końca.

Następnie rodzice odwrócili się i wówczas dzieci wykonywały masaż, przesuwając się po plecach do celu. W tunelu wykonanym przez rodziców w siadzie klęcznym, Słoneczka przesuwały się tak, aby dalej przejść do zabaw z hula-hopem. Dzieci próbowały toczyć koło z jednoczesnym biegiem przy nim, a następnie kręcić hula hopem, utrzymując go jak najdłużej na biodrach.

„Mumia” to kolejna zabawa radująca serca wszystkich uczestników. Dzieci wraz z mamusiami, „ubrały” w papier toaletowy chętnego tatusia Hani od stóp do głowy, a następnie przysłowiowa „mumia” miała zrobić kilka kroków, aby uwolnić się ze stosu papierowego.

Niespodzianką dnia przygotowaną przez panią Joannę Włodarczak był kucyk ujeżdżany przez dzieci w asyście właściciela Pana Artura Maludzińskiego wraz z córką Agatą, która również zaprezentowała swoje umiejętności dżokejskie przed gośćmi.

Szybko i przyjemnie upłynął czas spędzony w gronie rodzinnym w niezwykle miłej i wzruszającej atmosferze. Dzieci wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za mądrość i ojcowski autorytet. Wszyscy podczas tej wzniosłej uroczystości czuli się ważni i potrzebni, doceniani i słuchani.

materiał: Jolanta Storzyńska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)