Dziś mamy 10 grudnia 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

06 kwietnia 2019

Dzień Książki w przedszkolu w Turze. Dzieci prezentowały swoje ulubione książki

fot. pow

fot. pow

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to niepowtarzalna okazja, aby porozmawiać z dziećmi o ich# ulubionych bohaterach literackich.

Grupa Sportowców z Oddziału Przedszkolne przy SP im. Polskich Olimpijczyków w Turze wraz z wychowawczynią Joanną Wach zaprosiła kierowniczkę Filii bibliotecznej w Samoklęskach Małych Grażynę Gabryszewską na spotkanie mającego na celu popularyzowanie czytania wśród najmłodszych. Przedszkolaki dowiedziały się, że Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci obchodzony jest w rocznicę urodzin jednego z największych światowych baśniopisarzy H. CH. Andersena W tym dniu warto także wspomnieć o organizowanej od 2001 akcji społecznej „Cała Polska czyta Dzieciom”. Dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione książeczki i z ogromną radością zaprezentowały je kolegom i koleżankom. Wysłuchały również książki „Basia i biblioteka” Zofii Staneckiej. Zajęcia stały się okazją do zachęcenia przedszkolaków do odbywania samodzielnych przygód czytelniczych.  Należy pamiętać, że książka wprowadza czytelnika w cudowny świat, dostarcza wielu wspaniałych przeżyć, rozwija myślenie i słownictwo. Przedszkolaki obiecały odwiedzić bibliotekę w Samoklęskach Małych jeszcze w tym roku szkolnym.

Materiał: Grażyna Gabryszewska - RBP w Szubinie, Filia Samoklęski Małe

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)