Dziś mamy 19 marca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

08 marca 2018

Dzień Kobiet na wesoło. Społeczność uczniowska zorganizowała zabawne konkursy

fot. Aleksandra Konicka

fot. Aleksandra Konicka

Już w XVI wieku słynny francuski historyk Pierre de Brantôme zwrócił uwagę, że: „Świat bez kobiet # byłby jak ogród bez kwiatów”. Szczególnie dzisiaj nie ma chyba osoby, która nie zgodziłaby się z tym twierdzeniem.

Kobiety odgrywają ważną rolę nie tylko w życiu rodzinnym, ale także w polityce, biznesie, sprawiają, że świat jest piękny. Społeczność uczniowska Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni postanowiła uczcić ten dzień w formie konkursów na wesoło.
Uczniowie brali udział w konkurencjach międzyklasowych.

W jury zasiedli: przedstawicielka płci pięknej- Martyna Janowiak oraz panowie Piotr Dutkiewicz i ks. Marcin Wierzchosławski. Zadaniem uczestników konkursów było m.in. odgadnięcie rebusu, tytułu i wykonawczyni popularnej piosenki czy rozpoznanie polskiej celebrytki. Chłopcy mieli okazję przekonać się, że życie kobiet nie jest łatwe, sprawdzili na własnej skórze, że zrobienie makijażu, pomalowanie paznokci czy wybór stosownego stroju jest zajęciem czasochłonnym. Nie lada zadaniem okazało się robienie kanapek czy ciasta.

Organizatorzy zabawy zadbali też o formę uczestników, którzy mogli udoskonalić swoje umiejętności taneczne i sportowe. Ostatecznie zawody wygrała klasa I Technikum Ekonomicznego, drugie miejsce zajęła klasa I Technikum Informatycznego, a trzecie klasa II TEI.

materiał: Agnieszka Kobierowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 33 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)