Dziś mamy 17 października 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

06 października 2019

Dzień Głośnego Czytania. Przedszkolaki wybrały się do biblioteki

fot. Przedszkole Wesoła Piątka

fot. Przedszkole Wesoła Piątka

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie # ludzkość wymyśliła” - Wisława Szymborska

Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest najskuteczniejszą metodą wychowania czytelnika – człowieka samodzielne myślącego, posiadającego wiedzę i umiejętność jej poszerzana, kulturalnego, etycznego, z wyobraźnią, który umie radzić sobie w życiu przy pomocy rozumu, a nie pięści!

Głośne czytanie dzieciom od najmłodszych lat ma ogromny wpływ na ich wszechstronny rozwój. Dlatego w naszym przedszkolu uzupełniamy domowe czytanie, a tam gdzie całkiem go brak, dajemy szansę codziennego kontaktu z książką. 

Zapraszamy też rodziców, dziadków i innych dorosłych do głośnego czytania dzieciom. Głośne czytanie dziecku wzmacnia więź rodziców z dzieckiem i zapewnia jego zdrowy rozwój emocjonalny. Nawyki umysłowe, przekonania i system wartości powstają w dzieciństwie.

Od 2001 roku w dniu 29 września 2019 r. obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, którego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom.

Nawiązując do Dnia Głośnego Czytania nasze przedszkolaki odwiedziły zaprzyjaźnioną bibliotekę dziecięcą i tam wysłuchały dalszych przygód bohaterów ulubionej książki autorstwa Andrzeja Maleszki z serii „Magiczne drzewo” w wykonaniu pani Iwonki.

Maluszki natomiast odwiedziła (z książką oczywiście) tajemnicza dama, która wzbudziła duże poruszenie i zaciekawienie. Owa barwna postać przeczytała dzieciom opowieść o wesołych zwierzątkach i zaprosiła do wspólnej zabawy, a także gościem u maluszków była absolwentka naszego przedszkola Olga.

Głośne czytanie to potężna stymulacja mózgu. Dzieci, którym dużo się czyta rozwijają się lepiej niż ich rówieśnicy. BIERZMY WIĘC KSIĄŻKI W DŁOŃ I CZYTAJMY DZIECIOM.. i sobie!

materiał: Przedszkole Wesoła Piątka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)