Dziś mamy 29 maja 2020, piątek, imieniny obchodzą:

06 października 2019

Dzień Głośnego Czytania. Przedszkolaki wybrały się do biblioteki

fot. Przedszkole Wesoła Piątka

fot. Przedszkole Wesoła Piątka

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie # ludzkość wymyśliła” - Wisława Szymborska

Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest najskuteczniejszą metodą wychowania czytelnika – człowieka samodzielne myślącego, posiadającego wiedzę i umiejętność jej poszerzana, kulturalnego, etycznego, z wyobraźnią, który umie radzić sobie w życiu przy pomocy rozumu, a nie pięści!

Głośne czytanie dzieciom od najmłodszych lat ma ogromny wpływ na ich wszechstronny rozwój. Dlatego w naszym przedszkolu uzupełniamy domowe czytanie, a tam gdzie całkiem go brak, dajemy szansę codziennego kontaktu z książką. 

Zapraszamy też rodziców, dziadków i innych dorosłych do głośnego czytania dzieciom. Głośne czytanie dziecku wzmacnia więź rodziców z dzieckiem i zapewnia jego zdrowy rozwój emocjonalny. Nawyki umysłowe, przekonania i system wartości powstają w dzieciństwie.

Od 2001 roku w dniu 29 września 2019 r. obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, którego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom.

Nawiązując do Dnia Głośnego Czytania nasze przedszkolaki odwiedziły zaprzyjaźnioną bibliotekę dziecięcą i tam wysłuchały dalszych przygód bohaterów ulubionej książki autorstwa Andrzeja Maleszki z serii „Magiczne drzewo” w wykonaniu pani Iwonki.

Maluszki natomiast odwiedziła (z książką oczywiście) tajemnicza dama, która wzbudziła duże poruszenie i zaciekawienie. Owa barwna postać przeczytała dzieciom opowieść o wesołych zwierzątkach i zaprosiła do wspólnej zabawy, a także gościem u maluszków była absolwentka naszego przedszkola Olga.

Głośne czytanie to potężna stymulacja mózgu. Dzieci, którym dużo się czyta rozwijają się lepiej niż ich rówieśnicy. BIERZMY WIĘC KSIĄŻKI W DŁOŃ I CZYTAJMY DZIECIOM.. i sobie!

materiał: Przedszkole Wesoła Piątka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)