Dziś mamy 17 października 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

02 października 2019

Dzień Chłopaka w "Donaldzie". Niezwykły gość w przedszkolu

fot. mgr Justyna Szatlach

fot. mgr Justyna Szatlach

Dnia 30.09 obchodzony jest Dzień Chłopaka. Z tej okazji dzieci z # Przedszkola Niepublicznego "Donald” wzięły udział w uroczystym świętowaniu.

Zarówno dziewczynki jak i Panie zaśpiewały wszystkim chłopcom uroczyste "100 lat”, po których wręczono naszym małym mężczyznom upominki w postaci odznak, kolorowych much, krawatów z napisem "Super chłopak”, a także słodkości w postaci lizaków. Dziewczynki samodzielnie wykonały piękne laurki, które wręczyły chłopcom ze swojej grupy.

W tym dniu Przedszkole "Donald” odwiedziła także Pani opiekun wraz ze swoim podopiecznym zwierzakiem alpakiem o imieniu Jive. Alpak okazał się bardzo sympatycznym i spokojnym zwierzakiem, potrafiącym grzecznie zachowywać się na sali (gdyż pogoda tego dnia nie dopisała).

Pani opiekun przybliżyła dzieciom jego charakterystykę opisując pochodzenie zwierzęcia, cechy, wygląd. Okazało się, iż alpaki należą do rodziny wielbłądowatych i są parzystokopytne oraz mają 3 żołądki. Ich futro jest cieplejsze i bardziej delikatne od wełny, a z niego wytwarza się hipoalergiczne tkaniny.

Przedszkolaki zadawały także pytania, odnoszące się przeważnie do tego co alpak lubi i może jeść, jak się zachowuje, czego się boi, a czego nie. Na zakończenie spotkania każde dziecko mogło poczęstować zwierzątko marchewką, pogłaskać, a nawet przytulić.

materiał: mgr Justyna Szatlach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)