Dziś mamy 22 września 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

17 czerwca 2019

Dzielnicowy z wizytą w przedszkolu. Opowiadał o bezpiecznych wakacjach

fot.pow

fot.pow

Zbliżają się wakacje, zatem do naszego przedszkola przybył dzielnicowy st. sierż. Mateusz Wawrzyniak#, aby powiedzieć dzieciom o bezpiecznych zachowaniach wakacyjnych.

W bardzo przystępny sposób przybliżył przedszkolakom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i właściwego przez nią przechodzenia oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych. Przypomniał dzieciom również o rozważnym  korzystaniu z kąpieliska, a także o zachowaniu ostrożności podczas zabawy na placu zabaw. Dzieci zostały uwrażliwione na zachowanie bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem czy tez rowerem. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze.

Pan Policjant podkreślił, iż ma  nadzieję, że przedwakacyjne spotkanie z nim uchroni dzieci przed różnymi zagrożeniami i pozwoli bezpiecznie spędzić wakacyjny czas.

materiał: Jolanta Storzyńska Samorządowe Przedszkole nr 2

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)