Dziś mamy 20 lutego 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

29 stycznia 2020

Dzielnicowy w szubińskich przedszkolach. Bezpieczeństwo w czasie ferii

fot. powierzone

fot. powierzone

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Szubinie, mł. asp. Damian Ziółkowski odwiedził dzieci w Przedszkolu# nr 3 oraz Niepublicznym Przedszkolu ,,Słoneczko” w Szubinie. Policjant rozmawiał z maluchami o bezpieczeństwie w czasie ferii.

Wiele różnych tematów dotyczących bezpieczeństwa w trakcie ferii omówił podczas spotkań z maluchami w Przedszkolu nr 3 oraz Niepublicznym Przedszkolu "Słoneczko" w Szubinie dzielnicowy z miejscowego komisariatu, mł. asp. Damian Ziółkowski.

Mundurowy opowiadał dzieciom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Mowa była o prawidłowym przekraczaniu jezdni, poruszaniu się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza oraz o zachowaniu w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Nie zabrakło także informacji na temat tego, co oznaczają ustawione przy niektórych przejściach dla pieszych światła i jak piesi oraz kierowcy muszą się zachować po ich włączeniu.

Dzielnicowy przypomniał maluchom o stosowaniu fotelików ochronnych i zapinaniu pasów bezpieczeństwa. Zachęcał przedszkolaków do noszenia elementów odblaskowych szczególnie teraz, kiedy szare dni szybko przechodzą w ciemne noce.

Funkcjonariusz omówił zasady bezpieczeństwa w trakcie zabaw na śniegu, podczas jazdy na nartach, sankach i łyżwach – w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej  pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od dzielnicowego odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Szubina.


materiał: mł. asp. Zofia Wrzeszcz p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Nowe stylizacje
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Novitus Mała Plus
sugerowana cena producenta: 1217,70 PLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Deska elewacyjna
Drukarki fiskalne Innova
3443PLN PROMOCJAPLN
Oprogramowanie KC Firma i KC Market
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)