Dziś mamy 31 marca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

26 lutego 2020

Dzieci ze szkoły w Kołaczkowie spotkały się z policjantami

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Kim jest nieletni, jakie ma prawa, ale też jaką ponosi odpowiedzialność za łamanie przepisów #omówili podczas spotkania z uczniami w Szkole Podstawowej w Kołaczkowie nakielscy mundurowi. Mowa była również o niewłaściwym korzystaniu z Internetu i cyberprzemocy.

Zajęcia profilaktyczne dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kołaczkowie przeprowadzili w ostatnich dniach mundurowi z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz i sierż. szt. Marcin Pilch rozmawiali z dziećmi z klas IV-VIII. Uczniowie dowiedzieli się kim jest nieletni, czym jest demoralizacja i jakie są jej przejawy oraz czym jest czyn karalny. Policjanci przedstawiali także katalog kar, jakie przewiduje dla łamiącej prawo młodzieży ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnich. Szczególną uwagę zwrócono też na ochronę prawną nauczycieli jako funkcjonariuszy publicznych.

Prócz tego uczniowie z klas młodszych zostali poinformowani o zagadnieniach związanych z cyberprzemocą, cyberprzestępczością i hejtem. Starsi natomiast dowiedzieli się wiele o zagrożeniach związanych z zażywaniem dopalaczy i środków narkotycznych.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska  Oficer prasowy  KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasy fiskalne Datecs
1200PLN PROMOCJAPLN
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Meble łazienkowe
Elzab Jota E
sugerowana cena producenta: 1783,50PLN
Kasa fiskalna ONLINE FAREX PRO600
1349PLN PROMOCJAPLN
Budowa magazynów
Botox zmarszczki lwie
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)