Dziś mamy 18 lutego 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

04 września 2018

Dzieci uczestniczyły w zajęciach adaptacyjnych. Było wesoło

foto: powierzone

foto: powierzone

W dniach 27-31 sierpnia w Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Szubinie odbyły #się ,,Zajęcia Adaptacyjne’’. Miały one na celu poznanie nowego środowiska przez dzieci, poznanie nauczycieli i rówieśników, rozpoznanie terenu, sal przedszkolnych.

W czasie zajęć dzieci uczyły się współpracy w grupie, akceptacji innych, samodzielności, radości tworzenia, zasad panujących w przedszkolu. W pierwszym dniu odbyło się spotkanie z dyrektorem przedszkola panią Lidią Zielińską. Rodzice i dzieci mieli możliwość zwiedzić przedszkole, poznać bliżej ofertę przedszkola oraz zobaczyć jak wygląda tydzień w przedszkolu. Zajęcia odbywały się w godzinach dopołudniowych i popołudniowych. Przyszłym przedszkolakom bardzo się podobały zabawy sensoryczne, zajęcia z tablicą multimedialną, zabawy plastyczne.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z magicznym dywanem  Fun Floor rozwijające motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową i spostrzegawczość. Kolejną atrakcją były zabawy z chustą animacyjną według Klanzy budujące stosunki społeczne i osobowe, rozwijające koordynację przy muzyce. Podczas zabaw sensorycznych dzieci pobudzały zmysł wzroku, propriocepcji czy zmysł dotyku poprzez manipulację różnymi masami oraz wykorzystanie dysków sensorycznych. Najmłodsi przedszkolacy bardzo chętnie uczestniczyli w „Dniach adaptacyjnych” nie mogąc już się doczekać rozpoczęcia roku szkolnego.                                        

materiał: PS nr 3 Szubin

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rolery - mezoterapia skóry
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Sprzedaż opon
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)