Dziś mamy 19 lipca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

04 września 2018

Dzieci uczestniczyły w zajęciach adaptacyjnych. Było wesoło

foto: powierzone

foto: powierzone

W dniach 27-31 sierpnia w Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Szubinie odbyły #się ,,Zajęcia Adaptacyjne’’. Miały one na celu poznanie nowego środowiska przez dzieci, poznanie nauczycieli i rówieśników, rozpoznanie terenu, sal przedszkolnych.

W czasie zajęć dzieci uczyły się współpracy w grupie, akceptacji innych, samodzielności, radości tworzenia, zasad panujących w przedszkolu. W pierwszym dniu odbyło się spotkanie z dyrektorem przedszkola panią Lidią Zielińską. Rodzice i dzieci mieli możliwość zwiedzić przedszkole, poznać bliżej ofertę przedszkola oraz zobaczyć jak wygląda tydzień w przedszkolu. Zajęcia odbywały się w godzinach dopołudniowych i popołudniowych. Przyszłym przedszkolakom bardzo się podobały zabawy sensoryczne, zajęcia z tablicą multimedialną, zabawy plastyczne.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z magicznym dywanem  Fun Floor rozwijające motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową i spostrzegawczość. Kolejną atrakcją były zabawy z chustą animacyjną według Klanzy budujące stosunki społeczne i osobowe, rozwijające koordynację przy muzyce. Podczas zabaw sensorycznych dzieci pobudzały zmysł wzroku, propriocepcji czy zmysł dotyku poprzez manipulację różnymi masami oraz wykorzystanie dysków sensorycznych. Najmłodsi przedszkolacy bardzo chętnie uczestniczyli w „Dniach adaptacyjnych” nie mogąc już się doczekać rozpoczęcia roku szkolnego.                                        

materiał: PS nr 3 Szubin

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa stanu surowego
Elzab K10
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Deska elewacyjna
Baterie
od 0,90PLN
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Czytniki kodów kreskowych
Metkownice
od 179PLN
Narożniki
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)