Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

24 maja 2019

Dzieci poznały nowy zawód. Przedszkolaki zadawały dużo pytań

fot. kpt. Katarzyna Tomaszewska

fot. kpt. Katarzyna Tomaszewska

Po co na świecie są zakłady karne? Kim są funkcjonariusze # Służby Więziennej? Dlaczego należy pomagać innym i być dobrym? – to tylko wybrane pytania na które odpowiedzieli funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Potulicach dzieciom z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią.

Codzienna praca funkcjonariuszy

Podczas spotkania z dziećmi funkcjonariusze w przystępnej formie, dostosowanej do możliwości poznawczych dzieci, wyjaśnili na czym polega praca w Służbie Więziennej. Nieodzownym elementem okazała się maskotka Hania, z którą dzieci odkrywały zawód funkcjonariusza Służby Więziennej.

Przedszkolaki z wyjątkowym zaciekawieniem słuchały o codziennej pracy z osobami przebywającymi w zakładzie karnym - dużym zaskoczeniem był fakt, iż skazani także mają zajęcia lekcyjne i mogą uczyć się w szkole. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się umundurowanie funkcjonariuszy SW oraz wybrany sprzęt i środki ochrony osobistej.

Dziecięca ciekawość

Radość, uśmiechy dzieci oraz słowa: „Kiedy urosnę, będę taki jak Pan” absolutnie potwierdzają zadowolenie jakże zacnego audytorium. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki w postaci książeczek Co robi Służba Więzienna - autorstwa kpt. Anny Kruk, które zasilą przedszkolną bibliotekę.

Zajęcia odbyły się w ramach poznania przez dzieci kolejnego zawodu, wykonywanego także przez ich rodziców. Przedszkolaki własnoręcznie przygotowały laurkę z podziękowaniem dla Służby Więziennej – za co serdecznie dziękujemy.

materiał: mł. chor. Justyna Sejdowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 41 72

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Prawdziwy test umiejętności. Zgrupowanie zwane "pętlą taktyczną"

Żołnierze kompanii logistycznej #8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy w minionych 14 dniach odbywali szkolenie zintegrowane na poligonie w Łojewie, pomyślnie zakończyli końcowy egzamin podsumowujący znajomość wojskowej wiedzy praktycznej doskonalonej podczas tego zgrupowania poligonowego zwany „pętlą taktyczną”.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)