Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

24 maja 2019

Dzieci poznały nowy zawód. Przedszkolaki zadawały dużo pytań

fot. kpt. Katarzyna Tomaszewska

fot. kpt. Katarzyna Tomaszewska

Po co na świecie są zakłady karne? Kim są funkcjonariusze # Służby Więziennej? Dlaczego należy pomagać innym i być dobrym? – to tylko wybrane pytania na które odpowiedzieli funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Potulicach dzieciom z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią.

Codzienna praca funkcjonariuszy

Podczas spotkania z dziećmi funkcjonariusze w przystępnej formie, dostosowanej do możliwości poznawczych dzieci, wyjaśnili na czym polega praca w Służbie Więziennej. Nieodzownym elementem okazała się maskotka Hania, z którą dzieci odkrywały zawód funkcjonariusza Służby Więziennej.

Przedszkolaki z wyjątkowym zaciekawieniem słuchały o codziennej pracy z osobami przebywającymi w zakładzie karnym - dużym zaskoczeniem był fakt, iż skazani także mają zajęcia lekcyjne i mogą uczyć się w szkole. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się umundurowanie funkcjonariuszy SW oraz wybrany sprzęt i środki ochrony osobistej.

Dziecięca ciekawość

Radość, uśmiechy dzieci oraz słowa: „Kiedy urosnę, będę taki jak Pan” absolutnie potwierdzają zadowolenie jakże zacnego audytorium. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki w postaci książeczek Co robi Służba Więzienna - autorstwa kpt. Anny Kruk, które zasilą przedszkolną bibliotekę.

Zajęcia odbyły się w ramach poznania przez dzieci kolejnego zawodu, wykonywanego także przez ich rodziców. Przedszkolaki własnoręcznie przygotowały laurkę z podziękowaniem dla Służby Więziennej – za co serdecznie dziękujemy.

materiał: mł. chor. Justyna Sejdowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 7 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)