Dziś mamy 11 grudnia 2019, środa, imieniny obchodzą:

28 listopada 2019

Działania na DK 10. Grupa "SPEED" przeprowadziła akcję

fot. pow.

fot. pow.

27.11 mundurowi z policyjnej grupy „SPEED” prowadzili działania na # drodze krajowej nr 10. Wspólne działania funkcjonariuszy z trzech województw (kujawsko-pomorskie, mazowieckie i zachodniopomorskie) odniosły oczekiwany skutek. Podczas działań nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego w ciągu tej trasy.

27.11 w godzinach 14.00 - 22.00 mundurowi z policyjnej grupy „SPEED” prowadzili działania na drodze krajowej nr 10. To newralgiczna trasa przecinająca kraj. W działania włączyli się policjanci z trzech województw – kujawsko-pomorskiego (Toruń, Bydgoszcz, Włocławek, Lipno i Nakło), mazowieckiego (Sierpc i Płock) oraz zachodniopomorskiego (Wałcz). Akcja odniosła oczekiwany skutek. Podczas działań nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego w ciągu tej trasy.

Podczas tych działań mundurowi działający w ramach grupy skontrolowali blisko 200 kierowców. Blisko 3/4 z nich przekroczyła dozwoloną prędkość. Dwóch kierowców straciło prawo jazdy za rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych w związku z niewłaściwym stanem technicznym pojazdów.

Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą cyklicznie powtarzane. Funkcjonariusze z grupy „SPEED” mają „na oku” w szczególności te miejsca, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego.

Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

Przypomnijmy, że zespoły "SPEED" działają w całym kraju od lipca tego roku. W województwie kujawsko-pomorskim w skład takiego zespołu wchodzą policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy, Wydziału Kryminalnego i Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy, policjanci ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko-pomorskiego z Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza, Włocławka, Inowrocławia, Świecia i Żnina.

O tym, gdzie i kiedy patrolują drogi kujawsko-pomorskiego decyduje Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy.

Sama nazwa „SPEED” wskazuje, jakie zadania przed nimi postawiono. Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, a także na skalę ich skutków. Nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rozmiar obrażeń uczestniczących w nim osób.

materiał: mł. asp. Wojciech Chrostowski

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • -1 (3)

    Franek , w dniu 28-11-2019 21:29:59 napisał:

    Brawo Policja tak dalej bo tych z brawurową jazdą, nie brakuje na drogach

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Masaż leczniczy
Elzab K10
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Meble kuchenne
Żel UV 5ml
7,50PLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Posnet Bingo HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Botox i kwas hialuronowy
Meble pokojowe
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)