Dziś mamy 9 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

28 listopada 2019

Działania na DK 10. Grupa "SPEED" przeprowadziła akcję

fot. pow.

fot. pow.

27.11 mundurowi z policyjnej grupy „SPEED” prowadzili działania na # drodze krajowej nr 10. Wspólne działania funkcjonariuszy z trzech województw (kujawsko-pomorskie, mazowieckie i zachodniopomorskie) odniosły oczekiwany skutek. Podczas działań nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego w ciągu tej trasy.

27.11 w godzinach 14.00 - 22.00 mundurowi z policyjnej grupy „SPEED” prowadzili działania na drodze krajowej nr 10. To newralgiczna trasa przecinająca kraj. W działania włączyli się policjanci z trzech województw – kujawsko-pomorskiego (Toruń, Bydgoszcz, Włocławek, Lipno i Nakło), mazowieckiego (Sierpc i Płock) oraz zachodniopomorskiego (Wałcz). Akcja odniosła oczekiwany skutek. Podczas działań nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego w ciągu tej trasy.

Podczas tych działań mundurowi działający w ramach grupy skontrolowali blisko 200 kierowców. Blisko 3/4 z nich przekroczyła dozwoloną prędkość. Dwóch kierowców straciło prawo jazdy za rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych w związku z niewłaściwym stanem technicznym pojazdów.

Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą cyklicznie powtarzane. Funkcjonariusze z grupy „SPEED” mają „na oku” w szczególności te miejsca, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego.

Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

Przypomnijmy, że zespoły "SPEED" działają w całym kraju od lipca tego roku. W województwie kujawsko-pomorskim w skład takiego zespołu wchodzą policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy, Wydziału Kryminalnego i Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy, policjanci ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko-pomorskiego z Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza, Włocławka, Inowrocławia, Świecia i Żnina.

O tym, gdzie i kiedy patrolują drogi kujawsko-pomorskiego decyduje Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy.

Sama nazwa „SPEED” wskazuje, jakie zadania przed nimi postawiono. Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, a także na skalę ich skutków. Nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rozmiar obrażeń uczestniczących w nim osób.

materiał: mł. asp. Wojciech Chrostowski

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • -1 (3)

    Franek , w dniu 28-11-2019 21:29:59 napisał:

    Brawo Policja tak dalej bo tych z brawurową jazdą, nie brakuje na drogach

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Novitus Deon E
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
Posnet Themo EJ
sugerowana cena producenta: 2950,77PLN
Meble kuchenne
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Novitus Nano E
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)