Dziś mamy 4 lipca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

20 lutego 2020

Działania SMOG w powiecie nakielskim. Skontrolowano 69 pojazdów

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Policjanci z nakielskiej „drogówki” włączyli się w prowadzone na drogach całego kraju #działania pod kryptonimem SMOG. Akcja prowadzona cyklicznie ma na celu eliminowane z ruchu aut niesprawnych technicznie.

Wczoraj (19.02.20) na drogach całego kraju Policja prowadziła działania pod kryptonimem SMOG. Głównym celem akcji było eliminowanie z ruchu aut, których stan technicznych wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika, bądź uszkodzenie układu wydechowego. Nieprawidłowości te wpływać mogą na zwiększoną emisję spalin.  

Podczas prowadzonych kontroli funkcjonariusze zwracali również uwagę na ogólny stan techniczny aut, trzeźwość kierowców oraz przestrzeganie przepisów drogowych.

Kontrole prowadziło 12 policjantów referatu ruchu drogowego. Skontrolowanych zostało 69 pojazdów. Mundurowi ujawnili łącznie 25 wykroczeń popełnionych przez użytkowników tras. 19 osób za popełnione wykroczenia zostało pouczonych, 7 ukaranych mandatami.

Policjanci zatrzymali 2 dowody rejestracyjne od pojazdów, z czego 1 za niesprawność techniczną związaną z uszkodzeniem układu wydechowego.  

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią        

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (8)

  xawry, w dniu 20-02-2020 18:13:32 napisał:

  nie rozumiem dlaczego po prostu przy badaniu technicznym nie bada się spalin. chyba zbyt proste do wdrożenia. w tym czasie policjanci mogliby zająć się innymi sprawami

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Prawnik, w dniu 20-02-2020 18:25:42 napisał:

  Oby więcej takich akcji wyłapywać kopciuchy kiedyś jechałem do Bydzi za jednym tak dawał spalinami

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Luki, w dniu 21-02-2020 09:25:45 napisał:

  Dlaczego nie sa sprawdzane AUTOBUSY!! TIRY!!! KOPARKI!! CIAGNIKI!!! ITD...???? jaka odpowiedz?... Tir emituje tyle spalin co 5-10 osobowek, a autobus robi takie cos, ze ludzie dosłownie nie widza gdzie jada! niech kto odpowie

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (3)

  komentator, w dniu 21-02-2020 09:33:45 napisał:

  Z Pomorskiej,,Budowa parkingu przy dworcu PKP to nie koniec zamierzeń gminy dotyczących parkowania w mieście. Jak informował nas burmistrz Sławomir Napierała - samorząd budowę miejsc postojowych planuje także na ul. Poznańskiej, koło stacji paliw Orlenu. Parking w tym miejscu to także element walki ze smogiem. Chodzi o to, by kierowcy zostawiali auta przy wjeździe do Nakła ,,,,, co sądzicie o tym?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  wrona, w dniu 21-02-2020 11:40:43 napisał:

  komentator, ludzie teraz 300m do sklepu jadą autem, dzieci już same nie potrafią iść i wrócić ze szkoły, a Ci dziwni rodzice najlepiej by dzieciaka przez szatnie do klasy podwieźli swym sufem....

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Dario, w dniu 21-02-2020 19:06:18 napisał:

  Niech się lepiej zajmą dymiacymi kominami.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Makijaż na każdą okazję
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Posnet Bingo HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Przewóz krajowy
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)