Dziś mamy 20 maja 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

11 marca 2019

Działania NURD na terenie powiatu nakielskiego

fot. arch

fot. arch

W miniony piątek (8.03.19) na powiatowych drogach policjanci „drogówki” prowadzili działania# NURD, podczas których szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo pieszych i cyklistów. Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa tej grupy uczestników ruchu drogowego.

Działania pn.: „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” prowadzone przez nakielską „drogówkę” w miniony piątek (8.03.19) na drogach powiatu, ukierunkowane były przede wszystkim na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Mundurowi sprawdzali zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale także przyglądali się pieszym i kontrolowali, jak piesi przestrzegają przepisy prawa o ruchu drogowym. Podczas akcji policjanci ujawnili 19 wykroczeń popełnionych przez pieszych i 7 przez kierowców wobec pieszych. Podczas trwania akcji, na powiatowych drogach nie odnotowano żadnego zdarzenia drogowego z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policja apeluje do pieszych o rozsądek oraz wyposażanie się w elementy odblaskowe nawet w obszarze zabudowanym. Apel też do kierowców, aby zachowywać szczególną ostrożność w rejonach przejść dla pieszych.

podkom. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    k[p], w dniu 18-03-2019 15:58:44 napisał:

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasy fiskalne Datecs
1414PLN PROMOCJAPLN
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Botox zmarszczki lwie
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Sprawdzanie geometrii kół
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)