Dziś mamy 21 marca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

11 marca 2019

Działania NURD na terenie powiatu nakielskiego

fot. arch

fot. arch

W miniony piątek (8.03.19) na powiatowych drogach policjanci „drogówki” prowadzili działania# NURD, podczas których szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo pieszych i cyklistów. Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa tej grupy uczestników ruchu drogowego.

Działania pn.: „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” prowadzone przez nakielską „drogówkę” w miniony piątek (8.03.19) na drogach powiatu, ukierunkowane były przede wszystkim na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Mundurowi sprawdzali zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale także przyglądali się pieszym i kontrolowali, jak piesi przestrzegają przepisy prawa o ruchu drogowym. Podczas akcji policjanci ujawnili 19 wykroczeń popełnionych przez pieszych i 7 przez kierowców wobec pieszych. Podczas trwania akcji, na powiatowych drogach nie odnotowano żadnego zdarzenia drogowego z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policja apeluje do pieszych o rozsądek oraz wyposażanie się w elementy odblaskowe nawet w obszarze zabudowanym. Apel też do kierowców, aby zachowywać szczególną ostrożność w rejonach przejść dla pieszych.

podkom. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    k[p], w dniu 18-03-2019 15:58:44 napisał:

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble na wymiar: szafy przesuwne
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Szafy przesuwne
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Botox i kwas hialuronowy
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Gimnastyka korekcyjna
Novitus Mała Plus
sugerowana cena producenta: 1217,70 PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)