Dziś mamy 26 maja 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

23 kwietnia 2019

Dyskusyjny Klub Książki. Omówiono kolejną książkę

fot.pow

fot.pow

Na kwietniowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki# w nakielskiej bibliotece omawiano książkę „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka” autorstwa Cezarego Łazarewicza.

Cezary Łazarewicz szczegółowo opisuje historię maturzysty Grzegorza Przemyka – od zatrzymania na placu Zamkowym po wydarzenia, które doprowadziły do jego śmierci w skutek pobicia przez milicję. Autor opowiada o kłamstwie, cynizmie władz komunistycznych, sztuce niszczenia ludzi i okrucieństwie bez poczucia winy.

Książka nie jest łatwa i z pewnością nie miała taka być. To przerażający i zarazem głęboko poruszający reportaż, który w 2017 r. nagrodzony został Nagrodą Literacką „Nike”.

Na następne spotkanie zapraszamy 15 maja o godz. 15:30.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki

materiał: Kamila Matylis PiMBP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)