Dziś mamy 29 marca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

18 lutego 2020

Dwugodzinne zebranie w Chrząstowie. O czym rozmawiano?

fot. MM

fot. MM

Sołectwo Chrząstowo jako pierwsze w gminie Nakło podsumowało miniony rok. W #zorganizowanym w poniedziałek zebraniu sprawozdawczym uczestniczyło ponad 20 mieszkańców, którzy spotkali się z pracownikami urzędu gminy w Nakle na czele z burmistrzem Sławomirem Napierałą.

Po odczytaniu sprawozdania ze swojej działalności w roku 2019 przez sołtysa Chrząstowa Ewę Kelm, rozpoczęła się dwugodzinna dyskusja o różnorodnej tematyce. Na początku burmistrz Sławomir Napierała odniósł się m.in. do planów związanych z budową ścieżki pieszo-rowerowej z Chrząstowa do Nakła oraz do budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Mroteckiej z Drogą Krajową nr 10. Nie zabrakło także wzmianki o planach budowy drogi ekspresowej S10 przez Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

Sporą część dyskusji pochłonęły także tematy związane z odbiorem śmieci na terenie gminy oraz ponoszonych z tego tytułu opłat. Dla mieszkańców Chrząstowa ważną kwestią okazał się również ciągle rosnący poziom zanieczyszczonego powietrza w gminie. Obecna na zebraniu dyrektor nakielskiego wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska Anna Nowak odpowiadała na wszystkie zadawane pytania, omawiając przy tym zasady programu „Czyste powietrze”, w ramach którego mieszkańcy mogą otrzymać finansowe wsparcie przy wymianie ogrzewania.

Wśród innych ważnych spraw, na które zwrócili uwagę uczestnicy zebrania, były zbyt słabe doświetlone przejścia dla pieszych oraz problemy związane z retencją wodną. Na zakończenie, mieszkańcy zostali poinformowani o tym, że w zaplanowanych wyborach prezydenckich (10 maja b.r.) zmieni się lokal wyborczy. Z uwagi na to, że dotychczasowy lokal, tj. świetlica wiejska w Chrząstowie, został z dużym wyprzedzeniem zarezerwowany, głosowanie w pierwszej oraz ewentualnie drugiej turze wyborów prezydenckich będzie przeprowadzane najprawdopodobniej w stacji doświadczalnej oceny odmian w Chrząstowie.

Oceń artykuł: 5 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kanapa
Pokój dzienny/ jadalnia
Pieczątki Colop
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Drukarka fiskalna Epson
2499PLN PROMOCJA PLN
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Meble na wymiar: szafy przesuwne
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)