Dziś mamy 29 marca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

05 marca 2020

Dwudniowy turniej strzelecki w Szubinie. Frekwencja dopisała

fot. Alicja Jakowiak

fot. Alicja Jakowiak

W dniach 29 lutego -1 marca 2020 roku odbył się VI Turniej Strzelecki z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych.

Organizatorem turnieju jest Zespół Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie oraz Szkolne Koło Strzeleckie KALIBER oraz KSSK GWARD Oddział Szubin. Współorganizatorem wydarzenia byli: Jacek Paszkiewicz - organizator i koordynator Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „WILCZYM TROPEM”; Leszek Jaśkowiak – Sędzia Główny, kierownik oddziału Szubin Stowarzyszenia KSSK GWARD z Kwidzyna, Bractwo Strzeleckie w Szubinie.

Pierwszego dnia Turnieju zawodnicy oddawali strzały na szkolnej strzelnicy pneumatycznej. Każdy z zawodników strzelał z karabinu i pistoletu pneumatycznego. Tego dnia przeprowadzano klasyfikację oddzielnie z każdego typu broni oraz łącznie jako dwubój pneumatyczny. Metryczki startowe wypełniło 31 zawodników, w tym reprezentacja klas wojskowych Zespołu Szkół w Szubinie, w składzie: Gracjan Gajewski, Mateusz Stypczyński oraz Dominika Hejnicka. Tego dnia najlepsi w dwuboju okazali się:

Karabin pneumatyczny:

1. Jacek Borowicz 85p.
2. Smoliński Piotr 81p.
3. Krzyżański Seweryn 75p.

Pistolet pneumatyczny:

1. Hejnicki Robert 94p.
2. Tomaszewski Jan 93p.
3. Kordziński Andrzej 92p.

Zapadki (biatlon)

1. Szymczak Sławomir
2. Dominika Hejnicka
3. Joanna Wołowicz

1 marca 2020 roku, odbyła się druga część Turnieju, tym razem na strzelnicy Partnera Szkoły – Bractwa Strzeleckiego w Szubinie. Tym razem zawodnicy byli sklasyfikowani w konkurencjach:

- karabin boczny zapłon;
- pistolet boczny zapłon;
- dwubój boczny zapłon.

Tym razem nie było oddzielnej klasyfikacji dla uczniów reprezentantów klas mundurowych. Gotowość do rywalizacji wykazało 62 zawodników. Najlepsi to:

Karabin boczny zapłon:

1. Gapski Bartłomiej 67p.
2. Przemysław Czaja 67p.
3. Dominika Hejnicka 64p.

Pistolet boczny zapłon:

1. Jakubowski Robert 94p.
2. Gąsiorowski Paweł 94p.
3. Grzechowiak Bartosz 93p.

Dwubój boczny zapłon:

1. Grzechowiak Bartosz 160p.
2. Jakubowski Robert 145p.
3. Dominika Hejnicka 142p.

W niedzielę 1 marca 2020 roku dokonano podsumowania VI Turnieju Strzeleckiego z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Puchary dla 3 najlepszych ufundowała Dyrektor Zespołu Szkół Alicja Jaśkowiak. Zwycięzca czwórboju miał do odebrania nagrodę w postaci 10 strzałów z ręcznego karabinu maszynowego DP, ale zrzekł się jej na rzecz Dominiki Hejnickiej. Wyniki czwórboju przedstawiają się następująco:

I miejsce - Jan Tomaszewski
II miejsce – Leszek Magdziarz
III miejsce – Walczak Mariusz

Nad prawidłowym przebiegiem całości Turnieju czuwali Sędziowie techniczni członkowie KSSK GWARD Kwidzyn: mjr rez. Witold Błasiak - s.PZSS kl.III, Rafał Winiecki –, s.PZSS kl.II, Piotr Jamróg - s.PZSS kl.III, Hubert Taciak- s.PZSS kl.III, Michał Jaśkowiak techniczna obsługa zawodów – LO Żnin oraz Alicja Jaśkowiak - biuro obliczeń, s.PZSS kl.III.

Materiał: Alicja Jaśkowiak

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)