Dziś mamy 9 sierpnia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

05 marca 2020

Dwudniowy turniej strzelecki w Szubinie. Frekwencja dopisała

fot. Alicja Jakowiak

fot. Alicja Jakowiak

W dniach 29 lutego -1 marca 2020 roku odbył się VI Turniej Strzelecki z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych.

Organizatorem turnieju jest Zespół Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie oraz Szkolne Koło Strzeleckie KALIBER oraz KSSK GWARD Oddział Szubin. Współorganizatorem wydarzenia byli: Jacek Paszkiewicz - organizator i koordynator Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „WILCZYM TROPEM”; Leszek Jaśkowiak – Sędzia Główny, kierownik oddziału Szubin Stowarzyszenia KSSK GWARD z Kwidzyna, Bractwo Strzeleckie w Szubinie.

Pierwszego dnia Turnieju zawodnicy oddawali strzały na szkolnej strzelnicy pneumatycznej. Każdy z zawodników strzelał z karabinu i pistoletu pneumatycznego. Tego dnia przeprowadzano klasyfikację oddzielnie z każdego typu broni oraz łącznie jako dwubój pneumatyczny. Metryczki startowe wypełniło 31 zawodników, w tym reprezentacja klas wojskowych Zespołu Szkół w Szubinie, w składzie: Gracjan Gajewski, Mateusz Stypczyński oraz Dominika Hejnicka. Tego dnia najlepsi w dwuboju okazali się:

Karabin pneumatyczny:

1. Jacek Borowicz 85p.
2. Smoliński Piotr 81p.
3. Krzyżański Seweryn 75p.

Pistolet pneumatyczny:

1. Hejnicki Robert 94p.
2. Tomaszewski Jan 93p.
3. Kordziński Andrzej 92p.

Zapadki (biatlon)

1. Szymczak Sławomir
2. Dominika Hejnicka
3. Joanna Wołowicz

1 marca 2020 roku, odbyła się druga część Turnieju, tym razem na strzelnicy Partnera Szkoły – Bractwa Strzeleckiego w Szubinie. Tym razem zawodnicy byli sklasyfikowani w konkurencjach:

- karabin boczny zapłon;
- pistolet boczny zapłon;
- dwubój boczny zapłon.

Tym razem nie było oddzielnej klasyfikacji dla uczniów reprezentantów klas mundurowych. Gotowość do rywalizacji wykazało 62 zawodników. Najlepsi to:

Karabin boczny zapłon:

1. Gapski Bartłomiej 67p.
2. Przemysław Czaja 67p.
3. Dominika Hejnicka 64p.

Pistolet boczny zapłon:

1. Jakubowski Robert 94p.
2. Gąsiorowski Paweł 94p.
3. Grzechowiak Bartosz 93p.

Dwubój boczny zapłon:

1. Grzechowiak Bartosz 160p.
2. Jakubowski Robert 145p.
3. Dominika Hejnicka 142p.

W niedzielę 1 marca 2020 roku dokonano podsumowania VI Turnieju Strzeleckiego z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Puchary dla 3 najlepszych ufundowała Dyrektor Zespołu Szkół Alicja Jaśkowiak. Zwycięzca czwórboju miał do odebrania nagrodę w postaci 10 strzałów z ręcznego karabinu maszynowego DP, ale zrzekł się jej na rzecz Dominiki Hejnickiej. Wyniki czwórboju przedstawiają się następująco:

I miejsce - Jan Tomaszewski
II miejsce – Leszek Magdziarz
III miejsce – Walczak Mariusz

Nad prawidłowym przebiegiem całości Turnieju czuwali Sędziowie techniczni członkowie KSSK GWARD Kwidzyn: mjr rez. Witold Błasiak - s.PZSS kl.III, Rafał Winiecki –, s.PZSS kl.II, Piotr Jamróg - s.PZSS kl.III, Hubert Taciak- s.PZSS kl.III, Michał Jaśkowiak techniczna obsługa zawodów – LO Żnin oraz Alicja Jaśkowiak - biuro obliczeń, s.PZSS kl.III.

Materiał: Alicja Jaśkowiak

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)