Dziś mamy 25 marca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

12 marca 2018

Dwóm szkołom przyznano dotacje. Do szkolnych bibliotek trafią nowe książki

fot. pow.

fot. pow.

Miło nam poinformować, że dwie szkoły, dla których gmina Kcynia jest organem #prowadzącym, otrzymają środki finansowe na zakup książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Szkoły złożyły swoje wnioski w październiku 2017 r. do organu prowadzącego, który następnie skierował je do Kuratorium Oświaty. W dniu 26 lutego 2018 r. Kuratorium Oświaty opublikowało listę organów prowadzących szkoły, do których trafią dotacje. Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni otrzyma 12.000 zł dotacji, natomiast Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie otrzyma 4.000 zł dotacji na zakup książek, które wzbogacą szkolną bibliotekę.

Zakup książek będzie możliwy po podpisaniu umowy dotacji pomiędzy Gminą Kcynia a Kuratorem Oświaty. Warto w tym miejscu wspomnieć, iż w 2015 r. z programu pn. „Książki naszych marzeń”, który obowiązywał przez wprowadzeniem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, skorzystały także szkoły podstawowe: w Dobieszewie, w Laskownicy, w Dziewierzewie, Palmierowie, oraz Rozstrzębowie. Wówczas do szkół trafiły słowniki, lektury szkolne oraz współczesna literatura dla dzieci i młodzieży. Gmina Kcynia otrzymała ogółem 6 200 zł dotacji na ten cel, zapewnić musiała wkład własny w wysokości 1 550 zł. 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa został wprowadzony na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 października 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016–2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

materiał: Justyna Makarewicz /UM w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.  

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)