Dziś mamy 21 maja 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

13 marca 2019

Drzwi otwarte w PS nr 3. Dzieci pokazały jak wygląda dzień w przedszkolu

fot. pow

fot. pow

W związku z trwającą do przedszkola rekrutacją na nowy rok szkolny w dniu 11 marca 2019 roku w # Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Szubinie odbyły się ,,Drzwi Otwarte’’.

Przyszłych przedszkolaków i ich rodziców powitała pani dyrektor Lidia Zielińska. Przybyli goście mieli możliwość zwiedzić przedszkole, poznać bliżej ofertę przedszkola oraz zobaczyć jak wygląda dzień w przedszkolu. Przyszłym przedszkolakom bardzo  podobały się występy dzieci. Grupa ,,Biedronki’’ zaprezentowała się w tańcu ,,Grozik’’. Dzieci z grupy ,,Muchomorki’’ wykonały piosenkę z instrumentami muzycznymi ,,Mały muzyczny świat’’. Przedszkolaki ze ,,Stokrotek’’ zatańczyły taniec z apaszkami ,,Country dance’’. Dużo braw otrzymała ,,Dziecięca Drużyna Pożarnicza’’ za pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz grupa ,,Wróbelki’’ za zabawę ,,Miś eksperymentuje’’. Kolejną atrakcją była  prezentacja zajęć zooterapeutycznych z udziałem takich zwierząt jak alpaka, skunks oraz pies. Zajęcia te na stałe wzbogacą ofertę przedszkola od września 2019 roku. Dzieci i ich rodzice zostali zaproszeni do aktywnego udziału w zabawach integracyjnych w grupach.  W sali ,,Stokrotek’’ odbywały się zabawy muzyczno-ruchowe według Batti Strauss polegające na aktywnym słuchaniu muzyki. ,,Motylki’’ zaprosiły gości do zabaw sensorycznych ,,Nasze zmysły’’ oddziaływujących na zmysły: wzroku, słuchu, dotyku i smaku.  ,,Muchomorki’’ przygotowały zabawy z elementami integracji sensorycznej rozwijające układ przedsionkowy, równowagi, koordynację wzrokowo-ruchową oraz małą motorykę .W sali integracji sensorycznej odbywały się zabawy ruchowe z dywanem interaktywnym  Fun Floor pobudzające do aktywności własnej, rozwijające sprawność całego ciała tzw. dużą motorykę, rozwijające obszar poznawczy. Opuszczając mury przedszkola dzieci otrzymywały balonik oraz słodki upominek a rodzice dokonywali pamiątkowego wpisu do kroniki przedszkolnej. Odpowiedzialne za organizację tego wydarzenia były panie Eliza Ewert oraz Natalia Maciejewska.

Rekrutacja do przedszkola trwa do 31 marca 2019 roku. Przedszkole zaprasza do zapisów przyszłych przedszkolaków na rok szkolny 2019/2020.

materiał: PS 3 Szubin

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Elzab K10
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Drukarki kodów kreskowych
1352PLN 985PLN
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Botox i kwas hialuronowy
Szafy przesuwne
Meble pokojowe
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)