Dziś mamy 18 lutego 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

23 stycznia 2020

Druhowie ze Ślesina na zebraniu. Podsumowano działalność jednostki

fot. MM

fot. MM

22 stycznia Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Ślesinie jako trzecia w # gminie Nakło dokonała podsumowania roku 2019. Zgodnie z oczekiwaniami, druhowie udzielili absolutorium zarządowi.

Każde zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej rozpoczyna się od wniesienia sztandaru jednostki oraz odegrania strażackiego hymnu. Nie inaczej było w Wiejskim Domu Kultury w Ślesinie, który okazał się miejscem ostatniego spotkania miejscowych druhów.

Po przywitaniu przez prezesa OSP w Ślesinie dh Krzysztofa Mikietyńskiego wszystkich przybyłych na zebranie strażaków oraz zaproszonych gości, wśród których znaleźli się m.in. komendant powiatowy PSP w Nakle bryg. Sławomir Reszkowski, sekretarz zarządu wojewódzkiego OSP RP Leszek Szmyt, sołtys Ślesina Bernadeta Nowaczyk oraz burmistrz Nakła Nakła Sławomir Napierała.

Druhowie zapoznali się tego dnia z szeregiem sprawozdań: z działalności OSP Ślesin; z działalności ratowniczej jednostki; finansowym; komisji rewizyjnej oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Przedstawiono także projekty planu działalności OSP oraz planu finansowego w 2020 roku, które zostały jednogłośnie przyjęte. Strażacy byli tak samo zgodni co do uchwały dotyczącej udzielenia absolutorium zarządowi OSP. Ustalono także wysokość stawki członkowskiej, która podobnie jak w roku 2019, wynosić będzie 20 zł.

W roku 2019 jednostka OSP Ślesin brała aktywny udział w życiu społecznym sołectwa oraz w różnych akcjach ratujących życie i zdrowie na terenie powiatu nakielskiego. Jednostka na stan z dnia 22 stycznia 2019 roku posiada: 56 członków zwyczajnych, 8 honorowych oraz 26 wspierających. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza liczy 48 druhów, z czego 26 to chłopcy, a 22 – dziewczęta. OSP w Ślesinie posiada też kobiecą drużynę pożarniczą.

W ubiegłym roku jednostka uczestniczyła w 59 w akcjach ratowniczych, z których 14 to pożary, a 42 to likwidacja miejscowych zagrożeń. Pozostałe 3 alarmy okazały się być fałszywe. Dochody OSP w Ślesinie w ubiegłym roku wyniosły nieco ponad 34 tys. zł, natomiast wydatki ukształtowały się na poziomie ok. 29 tys. 300 zł (spora część tej sumy została przeznaczona na zakup sprzętu strażackiego).

Na zakończenie zebrania sprawozdawczego, głos zabierali zaproszeni goście. Garść ciekawych informacji oraz strażackich statystyk z roku 2019 na terenie powiatu nakielskiego przedstawił druhom komendant powiatowy PSP w Nakle bryg. Sławomir Reszkowski.

Oceń artykuł: 5 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (11)

  lolek, w dniu 23-01-2020 14:53:48 napisał:

  Niektórzy poobwieszani medalami jak ruscy generałowie a ogień w tv widzieli. Dobrze, że bebech jest to i miejsca więcej na blachy

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Ja , w dniu 23-01-2020 19:30:56 napisał:

  Ta buda jeszcze stoi ?

  odpowiedz

  • 3 (3)

  wiarus, w dniu 24-01-2020 08:51:16 napisał:

  Lolek ty zazdrośniku. Przypnij sobie tez medal z dykty, albo blachy. Bo to max co możesz dostać.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (3)

  Zdziwiona, w dniu 24-01-2020 16:12:01 napisał:

  A naczelnik jednostki bez sznura i odznaczeń?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Łysy Szczur., w dniu 02-02-2020 21:35:20 napisał:

  Co niektórzy z wykształceniem siedmiu klas, też potrafią czytać z kartki?ho,ho,ho!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Blacharstwo
Sprzedaż opon
Meble łazienkowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
Botox i kwas hialuronowy
Drukarki fiskalne Innova
3443PLN PROMOCJAPLN
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)