Dziś mamy 19 stycznia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

16 lipca 2019

Drugi tydzień półkolonii. Dzieci odwiedzili wyjątkowi goście

fot. Agnieszka Wełniak

fot. Agnieszka Wełniak

Organizatorzy półkolonii w Wiejskim Domu Kultury w Ślesinie dołożyli wszelkich starań, aby drugi # tydzień wakacyjnych zajęć był równie atrakcyjny jak pierwszy.

Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji i wesołej zabawy oraz wyjątkowi goście. W poniedziałek odwiedziła nas pani Patrycja Machoń z Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Nakle, która przybliżyła uczestnikom zasady zdrowego stylu życia, prawidłowego odżywiania oraz codziennej higieny.

Po raz kolejny odwiedził nas również pan Janusz Redlak, który poprzez muzykę wprowadził wszystkich w wakacyjny nastrój. W środę najbardziej oczekiwany przez wszystkich wyjazd. Udaliśmy się do Centrum rekreacyjno-sportowego Jumpin Place w Bydgoszczy w którym zabawy było co niemiara. Dzieci wróciły zmęczone, ale szczęśliwe.

Kolejne dni upłynęły nam na wesołych i zarazem pouczających zabawach. Jedną z nich był Ćwierćland, zabawa której celem jest budowanie pozytywnych relacji w kontaktach z innymi oraz współdziałanie w grupie.

Dzieci podczas zajęć, mogły również wykazać się zdolnościami artystycznymi, wykonując np. biżuterię z kolorowych koralików. Na zakończenie czekała jeszcze jedna niespodzianka, wyjazd na basen do nakielskiego Naquariusa, gdzie przez dwie godziny dzieci korzystały z wodnych atrakcji.

Zajęcia prowadziły Agnieszka Wełniak i Bożena Sobieszczyk Redlak.

Zajęcia współfinansowane zostały ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nakle oraz funduszu sołeckiego.

Szczególne podziękowania dla pani Pauliny Kościerskiej za bezinteresowną pomoc podczas zajęć oraz pani Marii Borowskiej, która rozpieszczała nas pysznymi, domowymi wypiekami. Dziękujemy wszystkim dzieciom i młodzieży za udział w zajęciach i życzymy słonecznych, wesołych i bezpiecznych wakacji.

Organizatorzy A. Wełniak WDK Ślesin.

materiał: Agnieszka Wełniak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 15 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)