Dziś mamy 25 sierpnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

16 lipca 2019

Drugi tydzień półkolonii. Dzieci odwiedzili wyjątkowi goście

fot. Agnieszka Wełniak

fot. Agnieszka Wełniak

Organizatorzy półkolonii w Wiejskim Domu Kultury w Ślesinie dołożyli wszelkich starań, aby drugi # tydzień wakacyjnych zajęć był równie atrakcyjny jak pierwszy.

Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji i wesołej zabawy oraz wyjątkowi goście. W poniedziałek odwiedziła nas pani Patrycja Machoń z Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Nakle, która przybliżyła uczestnikom zasady zdrowego stylu życia, prawidłowego odżywiania oraz codziennej higieny.

Po raz kolejny odwiedził nas również pan Janusz Redlak, który poprzez muzykę wprowadził wszystkich w wakacyjny nastrój. W środę najbardziej oczekiwany przez wszystkich wyjazd. Udaliśmy się do Centrum rekreacyjno-sportowego Jumpin Place w Bydgoszczy w którym zabawy było co niemiara. Dzieci wróciły zmęczone, ale szczęśliwe.

Kolejne dni upłynęły nam na wesołych i zarazem pouczających zabawach. Jedną z nich był Ćwierćland, zabawa której celem jest budowanie pozytywnych relacji w kontaktach z innymi oraz współdziałanie w grupie.

Dzieci podczas zajęć, mogły również wykazać się zdolnościami artystycznymi, wykonując np. biżuterię z kolorowych koralików. Na zakończenie czekała jeszcze jedna niespodzianka, wyjazd na basen do nakielskiego Naquariusa, gdzie przez dwie godziny dzieci korzystały z wodnych atrakcji.

Zajęcia prowadziły Agnieszka Wełniak i Bożena Sobieszczyk Redlak.

Zajęcia współfinansowane zostały ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nakle oraz funduszu sołeckiego.

Szczególne podziękowania dla pani Pauliny Kościerskiej za bezinteresowną pomoc podczas zajęć oraz pani Marii Borowskiej, która rozpieszczała nas pysznymi, domowymi wypiekami. Dziękujemy wszystkim dzieciom i młodzieży za udział w zajęciach i życzymy słonecznych, wesołych i bezpiecznych wakacji.

Organizatorzy A. Wełniak WDK Ślesin.

materiał: Agnieszka Wełniak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 15 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mała architektura. Niewielkie elementy o dużym znaczeniu

Ogrodowe elementy dekoracyjne znajdują zastosowanie nie tylko w# przestrzeni miejskiej, ale również w indywidualnych aranżacjach wokół domu.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)