Dziś mamy 21 maja 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

04 grudnia 2018

Drugi milion dla szkoły. Kolejne dofinansowanie na rozbudowę placówki

fot. KPUW

fot. KPUW

Kolejną umowę opiewającą na kwotę 1 mln złotych na dofinansowanie budowy # Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Paterku podpisali dziś wojewoda Mikołaj Bogdanowicz i burmistrz Nakła nad Notecią Sławomir Napierała.

Już drugi milion złotych trafia do samorządu Nakła nad Notecią. Nazwa zadania, na które zostały przekazane środki to „Budowa segmentu B2 wraz z wymaganą adaptacją segmentu B1 oraz wyposażeniem Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Paterku”. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz pogratulował burmistrzowi podjęcia tak ważnej decyzji jaką jest inwestycja w oświatę.

Obiekt, który teraz powstaje w Paterku należało przebudować i dostosować do potrzeb gminy. Jest to też pewne zobowiązanie rządu po reformie oświaty. Koszt rozbudowy placówki to przeszło 7 milionów złotych. Rząd wspiera takie inwestycje, czego efektem jest dwukrotne przekazanie środków na ten cel– podkreślał przedstawiciel rządu w terenie.

Dzięki pomocy finansowej ze strony rządu, od drugiego semestru przyszłego roku zostanie zakończony ponad 20-letni proces budowy szkoły. Burmistrz Nakła nad Notecią Sławomir Napierała przypomniał o pomocy, jaką w uzyskaniu środków na budowę szkoły miał minister Łukasz Schreiber.

-Dziękuję Panu ministrowi Łukaszowi Schreiberowi za pomoc i wstawiennictwo w Kancelarii Premiera. Dzięki temu realizacja tego zadania była w ogóle możliwa– mówił.

Po zakończeniu rozbudowy szkoły, uczniowie będą mogli kształcić się w komfortowych warunkach w jednym obiekcie.

Placówka będzie służyła ponad 300 uczniom z Paterka i okolic. W tej chwili ponad 100 uczniów wozimy każdego dnia 5 po kilometrów do takiej szkoły, która powinna być już zlikwidowana. Służy ona tylko dlatego, że nie mamy pomieszczeń w Paterku. Dzięki tej inwestycji nie będziemy już musieli wozić uczniów w inne miejsce– tłumaczył burmistrz Nakła nad Notecią.

Pierwsza umowa na dofinansowanie tego zadania kwotą 1 mln złotych została podpisana w październiku 2017 roku.

materiał: KPUW

Oceń artykuł: 27 52

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (10)

  świetny, w dniu 04-12-2018 21:13:13 napisał:

  "Wstawiennictwo" ha,ha,ha... Jak u jakiegoś Świętego!? Proszę dobierać odpowiednie słowa, żeby nie być śmiesznym!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (8)

  nakielanin2, w dniu 04-12-2018 22:18:22 napisał:

  Przykre, że wszędzie liczy się tylko kumoterstwo, nie cel czy potrzeby są ważne, tylko znajomości. Cały obraz naszego państwa. WSTYD

  odpowiedz

  • -2 (2)

  Mama, w dniu 05-12-2018 00:40:39 napisał:

  Super, wreszcie będzie ok.

  odpowiedz

  • 2 (6)

  Starszy aspirant Kwiatkowski, w dniu 05-12-2018 01:19:58 napisał:

  Jestem ciekawy kiedy będzie nowy pojazd ratowniczo-gaśniczej dla OSP ŚLESIN lub remont strażnicy w OSP ŚLESIN

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Krysia, w dniu 05-12-2018 08:29:51 napisał:

  Super, jak widać zgoda buduje, zobaczymy ile pieniędzy trafi do Powiatu Nakielskiego, bo z opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej, która wisi na BiP-ie Starostwa delikatnie mówiąc optymizmem nie bije :-(. Powiat chyba doszedł do ściany. Ale zapomniałabym żądzą fachowcy...to na pewno coś wymyślą :-).

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Starszy aspirant Kwiatkowski, w dniu 08-12-2018 19:22:45 napisał:

  Jestem strażakiem w ochotniczej straży pożarnej w Ślesinie i się zastanawiam czy kiedykolwiek otrzymamy nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy lub pojazd do ratownictwa drogowego albo oczekiwany remont strażnicy w ochotniczej straży pożarnej w Ślesinie

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Posnet Bingo HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Zabiegi dla panów
Meble młodzieżowe systemowe
Zabieg parafinowy
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Naczepa platforma
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)