Dziś mamy 9 grudnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

13 sierpnia 2019

Dożynki gminne w Turzynie. Ciekawy program uroczystości

Tegoroczne dożynki gminne odbędą się w sołectwie Turzyn w ostatnią # sobotę sierpnia tj. 31 sierpnia. Rozpocznie je korowód dożynkowy, a o 15.00 odprawiona zostanie polowa Msza św.

W programie uroczystości dożynkowych znalazły się m.in. konkursy, występy artystyczne, atrakcje dla dzieci, stoiska kulinarne itp. Szczegóły na plakacie. Impreza dofinansowana z budżetu Gminy Kcynia i Powiatu Nakielskiego.

Zapraszają: Burmistrz Kcyni, Przewodniczący Rady Miejskiej, Rada Sołecka i Sołtys Turzyna oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni.

materiał: Anna Duda-Nowicka/red

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)