Dziś mamy 18 grudnia 2017, poniedziałek, imieniny obchodzą:
15 listopada 2017

Dotacje na zabytki. Nabór wniosków o wsparcie prac potrwa do 15 grudnia

fot. Tymon Markowski

fot. Tymon Markowski

Dobiega końca tegoroczny sezon prac restauratorskich i remontów konserwatorskich w #zabytkowych obiektach Kujaw i Pomorza. Do 15 grudnia potrwa nabór wniosków o wsparcie tego rodzaju prac w 2018 roku.

- Wsparcie na odnawianie zabytków przekazujemy od lat, są to znaczne kwoty. Co istotne, chodzi nie tylko o znane wszystkim zabytki z najwyższej półki, ale także skromne kościółki w niewielkich wsiach. Wspólnie z właścicielami i administratorami tych obiektów działamy na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego regionu – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Środki Urzędu Marszałkowskiego są głównym źródłem wsparcia na realizację prac konserwatorskich i robót budowlanych w zabytkowych obiektach naszego regionu. Od 2009 roku w ramach realizacji partnerskiego projektu samorządu województwa ponad 70 milionów złotych trafiło na ponad tysiąc tego typu przedsięwzięć, od remontów konserwatorskich po restaurację dzieł sztuki. Kolejne kilkadziesiąt milionów złotych z RPO rozdysponowaliśmy na realizację projektów indywidualnych.

W tym roku samorząd województwa przeznaczył 10 milionów złotych na realizację ponad 200 tego rodzaju przedsięwzięć. Wiele z nich to kolejne etapy projektów rozpoczętych w poprzednich latach. Oprócz remontów, dotyczących na przykład naprawy cieknących dachów w budynkach kościelnych, nie brakuje też projektów z zakresu renowacji, odnowy i konserwacji fresków czy ołtarzy. 

Nabór wniosków o dotacje na wykonanie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy zabytkach w 2018 roku potrwa do 15 grudnia. Wnioski, które wpłyną do 30 listopada mogą liczyć na uwagi z możliwością poprawy. Szczegóły i formularze.

Spotkanie informacyjne dotyczące możliwości pozyskania wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kuajwsko-Pomorskiego na wykonanie prac w zabytkach dla przedstawicieli samorządów lokalnych, kościołów, instytucji, przedsiębiorstw oraz organizacji pozarządowych będzie się 21 listopada w „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław – Solanki Medical SPA. 

Materiał: Beata Krzemińska

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  Krzysztof Kroczka, w dniu 15-11-2017 12:18:19 napisał:

  Uważam, że lepiej by było (zdecydowanie taniej!), gdyby spotkanie dotyczące możliwości pozyskania wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kuajwsko-Pomorskiego na wykonanie prac w zabytkach odbyło się w salach Urzędu Marszałkowskiego, niż w wynajmować „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław – Solanki Medical SPA.

  odpowiedz

  • -1 (1)

  gf, w dniu 17-11-2017 22:03:26 napisał:

  Znowu kasa pojdzie do Kleru a dzieci bedą sie uczyc w zagrzybionych klasach

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Pieczątki Colop
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
DANIA OBIADOWE
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)