Dziś mamy 17 października 2018, środa, imieniny obchodzą:
15 listopada 2017

Dotacje na zabytki. Nabór wniosków o wsparcie prac potrwa do 15 grudnia

fot. Tymon Markowski

fot. Tymon Markowski

Dobiega końca tegoroczny sezon prac restauratorskich i remontów konserwatorskich w #zabytkowych obiektach Kujaw i Pomorza. Do 15 grudnia potrwa nabór wniosków o wsparcie tego rodzaju prac w 2018 roku.

- Wsparcie na odnawianie zabytków przekazujemy od lat, są to znaczne kwoty. Co istotne, chodzi nie tylko o znane wszystkim zabytki z najwyższej półki, ale także skromne kościółki w niewielkich wsiach. Wspólnie z właścicielami i administratorami tych obiektów działamy na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego regionu – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Środki Urzędu Marszałkowskiego są głównym źródłem wsparcia na realizację prac konserwatorskich i robót budowlanych w zabytkowych obiektach naszego regionu. Od 2009 roku w ramach realizacji partnerskiego projektu samorządu województwa ponad 70 milionów złotych trafiło na ponad tysiąc tego typu przedsięwzięć, od remontów konserwatorskich po restaurację dzieł sztuki. Kolejne kilkadziesiąt milionów złotych z RPO rozdysponowaliśmy na realizację projektów indywidualnych.

W tym roku samorząd województwa przeznaczył 10 milionów złotych na realizację ponad 200 tego rodzaju przedsięwzięć. Wiele z nich to kolejne etapy projektów rozpoczętych w poprzednich latach. Oprócz remontów, dotyczących na przykład naprawy cieknących dachów w budynkach kościelnych, nie brakuje też projektów z zakresu renowacji, odnowy i konserwacji fresków czy ołtarzy. 

Nabór wniosków o dotacje na wykonanie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy zabytkach w 2018 roku potrwa do 15 grudnia. Wnioski, które wpłyną do 30 listopada mogą liczyć na uwagi z możliwością poprawy. Szczegóły i formularze.

Spotkanie informacyjne dotyczące możliwości pozyskania wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kuajwsko-Pomorskiego na wykonanie prac w zabytkach dla przedstawicieli samorządów lokalnych, kościołów, instytucji, przedsiębiorstw oraz organizacji pozarządowych będzie się 21 listopada w „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław – Solanki Medical SPA. 

Materiał: Beata Krzemińska

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  Krzysztof Kroczka, w dniu 15-11-2017 12:18:19 napisał:

  Uważam, że lepiej by było (zdecydowanie taniej!), gdyby spotkanie dotyczące możliwości pozyskania wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kuajwsko-Pomorskiego na wykonanie prac w zabytkach odbyło się w salach Urzędu Marszałkowskiego, niż w wynajmować „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław – Solanki Medical SPA.

  odpowiedz

  • -1 (1)

  gf, w dniu 17-11-2017 22:03:26 napisał:

  Znowu kasa pojdzie do Kleru a dzieci bedą sie uczyc w zagrzybionych klasach

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Drukarki kodów kreskowych
1352PLN 985PLN
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Botox
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
REGAŁY
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)