Dziś mamy 16 września 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 sierpnia 2019

Dokonali zmian i podzielili fundusz. 19 osób na zebraniu

fot. pow.

fot. pow.

We wtorek, 13 sierpnia, dziewiętnaścioro mieszkańców sołectwa Lubaszcz wzięło # udział w zebraniu. Głównym tematem spotkania był fundusz sołecki.

Zebranie odbyło się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaszczu. Frekwencja nie była zbyt wysoka, więc przeprowadzono je w drugim terminie. Wśród obecnych na zebraniu byli: radny nakielskiej Rady Miejskiej Ryszard Kubiak, Arkadiusz Kamiński  dyrektor ZSP w Lubaszczu oraz Anna Gill –  opiekun sołectwa.

Głównym tematem zebrania były zmiany w tegorocznym funduszu sołeckim oraz podjęcie projektu funduszu sołeckiego na 2020 rok.

W tym roku mieszkańcy sołectwa zrezygnowali z realizacji kilku zadań, w związku z tym pojawiła się konieczność przeniesienia pieniędzy i rozdysponowania ich na inne cele. Za pięć i pół tysiąca zł miał zostać zakupiony sprzęt sportowy dla sołectwa, a za 4 i pół tysiąca zł miało zostać kupione kruszywo na utwardzenie lokalnych dróg. Zdecydowano jednak, że łącznie te 10 tysięcy złotych zostanie przeznaczone dokładnie na:

- 3 tysiące 696 złotych na zakup materiałów pod modernizację chodnika; 2 i pół tysiąca na zakup koszy na śmieci. Za dwa tysiące zł ma zostać zakupione blaszane pomieszczenie, w którym będą przechowywane urządzenia i drobny sprzęt należący do sołectwa. Za tysiąc 400 złotych zostaną zakupione ławy oraz stoły. Ponad sto złotych z tej kwoty wydane będzie na zakup paliwa i materiałów eksploatacyjnych m.in. do kosiarki, a pozostałe 300 złotych wydane zostanie na zakup materiałów i akcesoriów do konserwacji obiektów gminnych. Zebrani jednogłośnie zaakceptowali zaproponowane przez sołtysa zmiany.

Następnie przedstawiono propozycje rozdysponowania pieniędzy w ramach funduszu sołeckiego na 2020 rok. Do podziału została przyznana kwota ponad 21 tysięcy 900 złotych. Na jakie cele mieszkańcy przeznaczą te pieniądze?

Najważniejszym zadaniem będzie wykonanie I etapu modernizacji chodnika w Lubaszczu za kwotę 16 i pół tysiąca złotych. Zostaną także zakupione namioty za 3 tysiące złotych, a za kolejny tysiąc zł – ławy oraz stoły. Ponad tysiąc 400 złotych zostanie rozdysponowane na zakup paliwa i materiałów eksploatacyjnych np. do kosiarki. Za tymi propozycjami złożonymi przez sołtysa Lubaszcza Kamila Miśkiewicza wszyscy zebrani mieszkańcy zagłosowali jednogłośnie.

Podczas spotkania omówiono także kilka problemów oraz spraw bieżących. Dyrektor ZSP w Lubaszczu omówił przebieg prac remontowych wykonywanych obecnie w budynku szkoły. Głos zabrał także sołtys, który omówił to, co w tym roku działo się w sołectwie m.in. zaprezentowany został projekt modernizacji drogi gminnej, a także omówiono planowaną budowę światłowodu we wsi.

Podczas zebrania mieszkańcy m.in. zgłaszali uwagi co do nocnych transportów samochodów ciężarowych, przez co mieszkańcy mają problem ze spaniem, a ponadto niszczona jest infrastruktura drogowa. Pytano także m.in. o możliwość podłączenia wody na działkach.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (4)

  fan, w dniu 20-08-2019 17:53:51 napisał:

  Ludzi mało ale póżniej krytykować to 3/4 wsi zabierze głos , Polska

  odpowiedz

  • 4 (4)

  czytelnik, w dniu 20-08-2019 18:51:03 napisał:

  Kiedy chodnik Nakło -Lubaszcz? Będzie bezpieczniej do szkoły.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kalkulatory
od 6,90PLN
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Kwasy...
Blacharstwo
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przegapione wakacje? Jesienią odpoczniesz znacznie taniej

Okres urlopowy dobiega końca, a większość z nas wakacje ma już za sobą. Jednak ci, którzy dopiero planują odpoczynek, nie powinni się martwić.# To właśnie jesienią linie lotnicze oferują atrakcyjne ceny biletów, a noclegi w europejskich miastach stają się zdecydowanie tańsze.

(czytaj więcej)
0

Ile osób nosi twoje nazwisko? Sprawdź w kopalni danych

Zastanawialiście się kiedyś, ile osób w Polsce nosi Wasze nazwisko? A może chcecie wiedzieć, jakie nazwisko jest w Polsce najpopularniejsze? # Mamy odpowiedzi na te pytania. Z pomocą przychodzi nasz portal Dane.gov.pl.

(czytaj więcej)