Dziś mamy 25 stycznia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

20 sierpnia 2019

Dokonali zmian i podzielili fundusz. 19 osób na zebraniu

fot. pow.

fot. pow.

We wtorek, 13 sierpnia, dziewiętnaścioro mieszkańców sołectwa Lubaszcz wzięło # udział w zebraniu. Głównym tematem spotkania był fundusz sołecki.

Zebranie odbyło się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaszczu. Frekwencja nie była zbyt wysoka, więc przeprowadzono je w drugim terminie. Wśród obecnych na zebraniu byli: radny nakielskiej Rady Miejskiej Ryszard Kubiak, Arkadiusz Kamiński  dyrektor ZSP w Lubaszczu oraz Anna Gill –  opiekun sołectwa.

Głównym tematem zebrania były zmiany w tegorocznym funduszu sołeckim oraz podjęcie projektu funduszu sołeckiego na 2020 rok.

W tym roku mieszkańcy sołectwa zrezygnowali z realizacji kilku zadań, w związku z tym pojawiła się konieczność przeniesienia pieniędzy i rozdysponowania ich na inne cele. Za pięć i pół tysiąca zł miał zostać zakupiony sprzęt sportowy dla sołectwa, a za 4 i pół tysiąca zł miało zostać kupione kruszywo na utwardzenie lokalnych dróg. Zdecydowano jednak, że łącznie te 10 tysięcy złotych zostanie przeznaczone dokładnie na:

- 3 tysiące 696 złotych na zakup materiałów pod modernizację chodnika; 2 i pół tysiąca na zakup koszy na śmieci. Za dwa tysiące zł ma zostać zakupione blaszane pomieszczenie, w którym będą przechowywane urządzenia i drobny sprzęt należący do sołectwa. Za tysiąc 400 złotych zostaną zakupione ławy oraz stoły. Ponad sto złotych z tej kwoty wydane będzie na zakup paliwa i materiałów eksploatacyjnych m.in. do kosiarki, a pozostałe 300 złotych wydane zostanie na zakup materiałów i akcesoriów do konserwacji obiektów gminnych. Zebrani jednogłośnie zaakceptowali zaproponowane przez sołtysa zmiany.

Następnie przedstawiono propozycje rozdysponowania pieniędzy w ramach funduszu sołeckiego na 2020 rok. Do podziału została przyznana kwota ponad 21 tysięcy 900 złotych. Na jakie cele mieszkańcy przeznaczą te pieniądze?

Najważniejszym zadaniem będzie wykonanie I etapu modernizacji chodnika w Lubaszczu za kwotę 16 i pół tysiąca złotych. Zostaną także zakupione namioty za 3 tysiące złotych, a za kolejny tysiąc zł – ławy oraz stoły. Ponad tysiąc 400 złotych zostanie rozdysponowane na zakup paliwa i materiałów eksploatacyjnych np. do kosiarki. Za tymi propozycjami złożonymi przez sołtysa Lubaszcza Kamila Miśkiewicza wszyscy zebrani mieszkańcy zagłosowali jednogłośnie.

Podczas spotkania omówiono także kilka problemów oraz spraw bieżących. Dyrektor ZSP w Lubaszczu omówił przebieg prac remontowych wykonywanych obecnie w budynku szkoły. Głos zabrał także sołtys, który omówił to, co w tym roku działo się w sołectwie m.in. zaprezentowany został projekt modernizacji drogi gminnej, a także omówiono planowaną budowę światłowodu we wsi.

Podczas zebrania mieszkańcy m.in. zgłaszali uwagi co do nocnych transportów samochodów ciężarowych, przez co mieszkańcy mają problem ze spaniem, a ponadto niszczona jest infrastruktura drogowa. Pytano także m.in. o możliwość podłączenia wody na działkach.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (4)

  fan, w dniu 20-08-2019 17:53:51 napisał:

  Ludzi mało ale póżniej krytykować to 3/4 wsi zabierze głos , Polska

  odpowiedz

  • 4 (4)

  czytelnik, w dniu 20-08-2019 18:51:03 napisał:

  Kiedy chodnik Nakło -Lubaszcz? Będzie bezpieczniej do szkoły.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Drukarki fiskalne Innova
3443PLN PROMOCJAPLN
Drukarki kodów kreskowych
1352PLN 985PLN
Wypożyczalnia samochodów
Kasy fiskalne Datecs
1414PLN PROMOCJAPLN
Pokój dzienny/ jadalnia
Naczepa platforma
Sprzedaż opon
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)