Dziś mamy 31 maja 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

13 września 2019

Dofinansowanie na przebudowę MGOPS. Unia przekazała 769 tys. zł

fot. UMiG w Mroczy

fot. UMiG w Mroczy

Dnia 11 września br. w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu przez Burmistrza Miasta# i Gminy Mrocza – Leszka Klesińskiego oraz Skarbnik Miasta i Gminy Mrocza – Małgorzatę Konkowską-Górecką podpisana została umowa o dofinansowanie dla zadania pn. „Przebudowy i rozbudowy budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mroczy”. Środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działań 6.1 Inwestycje w infrastrukturę zdrowotną i społeczną, Poddziałań 6.1.2 Inwestycje w infrastrukturę społeczną.

Wartość dofinansowania wynosi 769 884,49 zł, całkowita wartość 905 746,47 zł. Planowany termin zakończenia prac to 31 lipca 2020r.

Przedmiotem projektu jest przebudowa, rozbudowa i nadbudowa istniejącego budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mroczy w celu zwiększenia dostępu do usług społecznych na terenie Gminy. Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich. W budynku zaprojektowano dźwig osobowy przy klatce schodowej oraz WC na poddaszu będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycja obejmuje rozbiórkę części obiektu budowlanego i roboty budowlane.

Trwają prace związane z przygotowaniem zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na wykonanie przedmiotowego zakresu.

materiał: Ewelina Musiał / UMiG w Mroczy

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)