Dziś mamy 22 września 2021, środa, imieniny obchodzą:

02 sierpnia 2021

Do czego można wykorzystać dysk zewnętrzny?

fot. pow.

fot. pow.

W czasach, kiedy większość dokumentów, zdjęć czy filmów przechowuje się w formie plików na komputerze, niezastąpionym kompanem może być dysk zewnętrzny. Pozwala on na# swobodne przenoszenie wszystkich rzeczy między różnymi urządzeniami, zwiększa ogólną dostępną pamięć, a na dodatek można go wszędzie ze sobą zabrać! Do wyboru są dyski HDD i SDD, pierwsze oferują więcej pamięci za mniejszą cenę, ale łatwiej je uszkodzić, a drugie, choć nieco droższe, są szybsze i odporniejsze. Oba są świetnym wyborem do codziennego korzystania. Jednak do czego jeszcze można wykorzystać taką przenośną pamięć?

Wspaniały kompan dla wszystkich fanów Apple!

Nie od dziś wiadomo, że rozbudowanie pamięci w laptopach czy komputerach firmy Apple jest w zasadzie niemożliwe - o ile nie zrobi się tego przed zakupem. Jeśli ktoś zdecyduje się na wariant z mniejszym dyskiem, a potem zabraknie mu miejsca, to właśnie tu z pomocą przyjdzie dysk zewnętrzny. Można go użyć jako zwykłą pamięć zewnętrzną do przechowywania plików, wtedy lepszą opcją będzie dysk HDD o dużej ilości pamięci. To także super sposób na przechowywanie kopii zapasowych z laptopa czy telefonu, kiedy miejsce w chmurze już się skończyło. Jednak taka pamięć w komputerach Apple może być użyta w nieco mniej standardowy sposób. Wiele aplikacji czy gier nie jest dostępne na systemy macOS, ale za to można zakupić program, który pozwala na zrobienie maszyny wirtualnej, a ta z kolei pozwala na zainstalowanie na przykład Windowsa, który rozwiązuje te problemy. Jeśli ktoś lubi jakość i design komputerów z jabłkiem, a przy tym chce czasem zagrać w niedostępne gry, to na dysku zewnętrznym może mieć oddzielny system w sam raz do takich rzeczy. Wtedy jednak lepiej zakupić dysk SSD, bo prędkość zapisu i odczytu jest w tym przypadku kluczowa.

Najłatwiejszt sposób na przegranie filmów czy zdjęć

Zdarzają się takie sytuacje, że ktoś ze znajomych lub rodziny nagle prosi o zdjęcia czy filmy ze wspólnego spotkania, wyjazdu czy wesela. Zdjęć jest bardzo dużo, pliki z filmem zajmują kilka gigabajtów - i tu pojawia się problem ich wysłania. Wysyłanie zdjęć e-mailem będzie uciążliwe, a nawet jak wysyła się po kilka naraz, to mogą stracić na jakości. Już nie mówiąc o filmach, które w takiej wiadomości w ogóle się nie zmieszczą. Tu również ratunkiem będzie zewnętrzna pamięć. Jej siła tkwi w prostocie, takich dysków nie trzeba instalować, wystarczy podpiąć do USB i można od razu korzystać. Dzięki temu, nawet jeśli przekazuje się pliki osobie starszej, to łatwo będzie jej się w tym wszystkim odnaleźć. Plusem jest również duża pamięć, już nawet 128 GB pozwoli na przechowywanie ogromnych ilości plików. Spokojnie można tam zamieścić kilka filmików, setki zdjęć, odpiąć dysk i przekazać dalej. To pozwoli też na odciążenie pamięci komputera, wszystkie "wspomnienia" można trzymać w jednym miejscu na przenośnym dysku i cieszyć się nimi, kiedy tylko nadejdzie taka ochota. Można go mieć także stale podpiętego do urządzenia, co daje dodatkową przestrzeń, a w razie potrzeby zawsze można go ze sobą wziąć, bo jest mały i zmieści się nawet w kieszeni! 

 Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)