Dziś mamy 29 września 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

28 stycznia 2020

Do Francji po wiedzę i nowe umiejętności. Grupa nauczycieli przygotowuje się do wyjazdu

fot. Joanna Paetzke

fot. Joanna Paetzke

Niebawem, 17 lutego 2020 r. 6-osobowa grupa nauczycieli z Zespołu Szkolno-#Przedszkolnego nr 3 w Nakle nad Notecią wyjeżdża do Francji, aby obserwować pracę francuskich nauczycieli.

Przypominajmy, iż Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Nakle n. Not. to kolejna placówka, która sięgnęła po fundusze unijne w zakresie wiedzy, edukacji i rozwoju. Projekt jest realizowany w ramach programu ERASMUS+ akcji KA1 „Mobilność kadry edukacji szkolnej” w obszarze edukacji szkolnej i ma na celu poprawę jakości pracy placówki oświatowej osiąganą przez udział jej pracowników w mobilnościach zagranicznych, takich jak kursy i szkolenia, w trakcie których podnoszą oni własne kompetencje zawodowe.

Aktualnie w nakielskiej ‘trójce’ odbywają się spotkania, dotyczące organizacji wyjazdu 6-osobowej grupy nauczycieli do Le Vieux-Marché, niewielkiej miejscowości na zachodzie Francji. Jest to pierwsza z trzech grup, która wyjeżdża w celu obserwacji pracy francuskich nauczycieli Ponadto pracownicy nakielskiej ‘trójki ‘ będą mieli okazję wzbogacić swoje umiejętności językowe w zakresie znajomości języka angielskiego i francuskiego. Ważnym aspektem projektu jest też korzystanie z szeroko pojętych technologii komunikacyjno-informacyjnych (ICT) oraz z elektronicznej platformy na rzecz uczenia się dorosłych w Europie (EPALE).

- Liczymy na to, że uda nam się podnieść kompetencje metodyczne i jeszcze bardziej wzrośnie nasza motywacja do pracy – informują nauczyciele z nakielskiej ‘trójki’. - Ponadto jest to dla nas duża szansa na rozwój osobisty – dodają.

Materiał: Marta Podemska, koordynator ds. promocji

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 179 16

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)