Dziś mamy 20 kwietnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

14 września 2018

Długa dyskusja nad budżetem. Kosowo pożyczy prawie 10 tys. zł sołectwu Krukówko

fot. BG

fot. BG

30 773 zł mieli do podziału w ramach przyszłorocznego budżetu sołeckiego, mieszkańcy sołectwa Kosowo. Po raz kolejny lwią część przeznaczono na budowę chodnika do Modrakowa.

Zebranie wiejskie ze względu na brak wymaganej frekwencji odbyło się w drugim terminie. Otworzył je sołtys wsi Jarosław Smarzyk, który przedstawił raport z działalności między zebraniami. Przy okazji usłyszał sporo cierpkich słów ze strony radnego Pawła Heymanna i Pań z KGW za zbyt małe zaangażowanie w działalność na rzecz sołectwa. Następnie przyszedł czas na podział pieniędzy na przyszłoroczny rok. Kosowo to kolejne sołectwo, które ma wiele potrzeb a kwota 30 773 zł nie jest wystarczająca. W związku z tym wywiązała się dłuższa dyskusja, a o „swoje” zaczęli dopominać się również mieszkańcy Koziej Góry – przeznaczmy część pieniędzy na stworzenie projektu budowy chodnika do naszej wsi. Przychodziliśmy przecież co roku na zebrania i zgadzaliśmy się tego typu inwestycje w Modrakowie – tłumaczyli. Swoje propozycje na podział budżetu przedstawiła rada sołecka z sołtysem na czele, jak i radny Heymann. Ostatecznie zdecydowano, że pieniądze zostaną przeznaczone na:

- budowa chodnika do Modrakowa 19 727 zł
- imprezy integracyjne 6 500 zł
- poprawa wizerunku wsi 2 996 zł
- wsparcie OSP Kosowo 500 zł
- doposażenie placu zabaw 1 000 zł

Mieszkańcy musieli również rozdysponować kwotę 9 463 zł, która została z tegorocznego budżetu. Sołectwo Krukówko, które aktualnie buduje chodnik, wystosowało prośbę o przeznaczenie tych pieniędzy na ten cel. Ta inwestycja może posłużyć również nam, ponieważ my również będziemy z tego chodnika korzystać. A być może będzie tak, że dojdzie do połączenia obu wsi. Jestem za pożyczeniem tych pieniędzy – tłumaczył mieszkaniec. Pożyczymy te pieniądze ale na tzw. słowo, a nadchodzą wybory i co wtedy jak się zmieni sołtys? Możemy doposażyć plac zabaw przy szkole, bądź wyremontować pomieszczenie w szkole, które służy nam jako świetlica – wtórował inny mieszkaniec. Ostatecznie większością głosów zdecydowano o pożyczeniu tych środków dla Krukówka.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  Ewa23, w dniu 14-09-2018 18:10:11 napisał:

  Krukowiakom nie wierze

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  cbśp, w dniu 14-09-2018 19:25:41 napisał:

  lepiej Krukowiakom niz oddac do urzędu !

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Danka Kaszanka , w dniu 15-09-2018 15:11:05 napisał:

  nie pożyczejta im bo się ulotnią i już nie oddadzą

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Danka Hrabianka , w dniu 15-09-2018 15:15:06 napisał:

  pożyczta mi, jo wom kiedyś zwrócę

  odpowiedz

  • 2 (2)

  CNA, w dniu 16-09-2018 08:54:56 napisał:

  Mieszkańcy przestali wierzyc tej władzy , przestali przychodzic na zebrania wiejskie , nie było frekwencji , jak mówi stre porzekadło , " każda władza sie zuzywa " i tj czas na zmiany . Pewnie posypią sie teraz liczne obietnice inwestycji , pytam się gdzie byli do tej pory ??

  odpowiedz

  • 0 (0)

  kosowo, w dniu 19-09-2018 07:49:24 napisał:

  rolnik szuka żony rotkiewicz ..................................

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Baterie
od 0,90PLN
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
Metkownica SATO JUDO 26
sugerowana cena producenta: 184,50PLN
Rolery - mezoterapia skóry
Wulkanizacja
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)