Dziś mamy 28 lutego 2020, piątek, imieniny obchodzą:

21 stycznia 2020

Deblowy Turniej Tenisa Ziemnego. Rywalizowano o Puchar Burmistrza Kcyni

fot. Ryszard Hanioszyn

fot. Ryszard Hanioszyn

W niedzielę 19 stycznia 2020 r. przy współorganizacji Kcyńskiego Stowarzyszenia #Tenisowego „Nasz Kort” został przeprowadzony Okolicznościowy Otwarty Deblowy Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Kcyni.

Turniej został przeprowadzony na okoliczność 75. rocznicy wyzwolenia Kcyni 22 stycznia 1945 spod okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej. W szczególny sposób, na sportowo na arenie do tenisa ziemnego hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni uczczono wydarzenia wyzwolenia Kcyni 22 stycznia 1945 spod represji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej.

Uczestniczący w zawodach oddali minutą ciszy hołd bohaterom walk o wyzwolenie i ofiarom prześladowań niemieckich, tragicznych wydarzeń II wojny światowej.

Do zawodów zgłosiło się siedem par deblowych. Zagrali tenisiści z: Łabiszyna, Nakła nad Notecią, Żnina i Kcyni. Pary zostały podzielone na dwie grupy. Następnie po rozegraniu meczów grupowych zagrano w półfinale. Zwycięzcy z półfinałów zagrali o I miejsce w turnieju, a pary deblowe z drugimi miejscami w półfinale zagrały o III miejsce w turnieju.

Wyniki, klasyfikacja w grupie „A”:

I miejsce Jarek Wielebski, Mirek Pezacki 3 pkt

II miejsce Adam Rybicki, Jacek Kiliszewski 2 pkt

III miejsce Jakub Orzechowski, Krzysztof Maciejewski 1 pkt

IV miejsce J Kruszelnicki, M. Kruszelnicki 0 pkt

Wyniki, klasyfikacja w grupie „B”:

I miejsce Łukasz Ficek, Jarek Adamczewski  3 pkt

II miejsce Mateusz Kania, Daniel Bembnista 2 pkt

III miejsce Kuba Adamczewski, Marcin Paszkiet  0 pkt

Mecze w półfinale:

Mecz A1 : B2
Jarek Wielebski - Mirek Pezacki 5:9 Mateusz Kania - Daniel Bembnista

Mecz A2 : B1
Adam Rybicki - Jacek Kiliszewski 4:9 Łukasz Ficek - Jarek Adamczewski

Mecze finałowe

Mecz o I MIEJSCE
Łukasz Ficek - Jarek Adamczewski 9 3 Mateusz Kania - Daniel Bembnista

Mecz o III MIEJSCE
Jarek Wielebski - Mirek Pezacki 9:2 Adam Rybicki - Jacek Kiliszewski

Klasyfikacji końcowa: NAGRODY

I miejsce Ł. Ficek i J. Adamczewski - dwa puchary i dwa zestawy piłek do tenisa.
II miejsce D. Bembnista i M. Kania - dwa puchary i dwa zestawy piłek do tenisa.
III miejsce J. Wielebski i M. Pezacki - dwa puchary i dwa zestawy piłek do tenisa.

Zawody dostarczyły zawodnikom sportowych emocji i sportowej satysfakcji, a kibicom i zawodnikom ciekawej i widowiskowej wymiany piłek.

Zawodnikom na podsumowanie turnieju w imieniu Burmistrza Kcyni Pana Marka Szarugi wręczono puchary za miejsca I, II, III i nagrody rzeczowe - zestawy piłek do tenisa. Organizatorami turnieju byli: Burmistrz Kcyni i Stowarzyszenie Tenisa Ziemnego „Nasz Kort”.

Materiał: Ryszard Hanioszyn/red.

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 28 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Higiena w kuchni to coś więcej niż czyste ręce. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

O higienie przygotowania i spożywania posiłków uczymy się już od najmłodszych lat. #Czyste ręce, dokładnie umyte warzywa i owoce, sprawdzanie daty przydatności do spożycia – to podstawowe zasady higieny w kuchni. Jednak to nie wszystko, o czym powinniśmy pamiętać. Dietetyk podpowiada, na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas przygotowania i spożywania posiłków.

(czytaj więcej)
0

Jak przechowywać owoce i warzywa? Koniecznie poznaj 5 zasad

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś przesadzić z ilością zakupów spożywczych, a w efekcie #wyrzucić część jedzenia do kosza. Statystyki mówią, że pozbywamy się jedzenia zwykle z powodu jego zepsucia, a trzecią co do wielkości grupą produktów najczęściej trafiających na śmietnik są – po pieczywie i wędlinach – świeże owoce Tymczasem istnieje prosty i tani sposób na przedłużenie trwałości owoców i warzyw: właściwe przechowywanie. Poznajmy 5 zasad, które pomogą nam dłużej cieszyć się ich smakiem i świeżością.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)