Dziś mamy 14 grudnia 2017, czwartek, imieniny obchodzą:
15 listopada 2017

Debata w Żegludze. Tematem było znaczenie kompetencji w karierze zawodowej

fot. pow.

fot. pow.

Dnia 14 listopada 2017 roku Młodzieżowe Centrum Kariery we współpracy z Zespołem Szkół # Żeglugi Śródlądowej w Nakle zorganizowało debatę pod nazwą „Kompetencje- od wiedzy do działania”.

Celem spotkania było uświadomienie młodym ludziom znaczenia kompetencji, rozwoju osobistego w życiu zawodowym oraz poszukiwanie sposobów podnoszenia umiejętności będących uzupełnieniem zdobywanych kwalifikacji.

Wobec dynamiki rynku pracy niewystarczające stało się planowanie kariery oparte na wyborze zawodu. Świadomość posiadanych kompetencji i ich stały rozwój pozwala na dostosowanie się do aktualnych wymagań rynku pracy i spełnienie oczekiwań pracodawców.

W debacie wzięli udział zaproszeni goście: Dominika Kwapis- doradca zawodowy Powiatowego Urzędu Pracy w Nakle, Joanna Rygielska- surdopedagog i doradca zawodowy w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nakle oraz Marcin Błażkow- doradca zawodowy w Mobilnym Centrum Informacji Zawodowej w Bydgoszczy. W czasie spotkania goście w swoich wystąpieniach poruszyli różnorodne tematy. P. Marcin przedstawił oczekiwania pracodawców względem absolwentów szkół oraz możliwości rozwoju kompetencji miękkich. P. Dominika szeroko omówiła aktualną sytuację na rynku pracy, zawody deficytowe i nadwyżkowe oraz zawody przyszłości. P. Joanna w swoim wystąpieniu uświadamiała zgromadzonych jak wielką rolę ma rozwój kompetencji miękkich w rozwoju zawodowym i osobistym każdego człowieka.

Na zakończenie pośrednik pracy Młodzieżowego Centrum Kariery dokonał podsumowania debaty i przedstawił zakres usług świadczonych przez nakielskie MCK, a także zachęcał uczniów do korzystania ze strony dokariery.pl, gdzie można znaleźć wiele cennych informacji na temat rynku pracy, edukacji oraz działalności Ochotniczych Hufców Pracy.

materiał: Agnieszka Węglicka - pośrednik pracy, Monika Maliszewska - doradca zawodowy

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)