Dziś mamy 17 października 2018, środa, imieniny obchodzą:
15 listopada 2017

Debata w Żegludze. Tematem było znaczenie kompetencji w karierze zawodowej

fot. pow.

fot. pow.

Dnia 14 listopada 2017 roku Młodzieżowe Centrum Kariery we współpracy z Zespołem Szkół # Żeglugi Śródlądowej w Nakle zorganizowało debatę pod nazwą „Kompetencje- od wiedzy do działania”.

Celem spotkania było uświadomienie młodym ludziom znaczenia kompetencji, rozwoju osobistego w życiu zawodowym oraz poszukiwanie sposobów podnoszenia umiejętności będących uzupełnieniem zdobywanych kwalifikacji.

Wobec dynamiki rynku pracy niewystarczające stało się planowanie kariery oparte na wyborze zawodu. Świadomość posiadanych kompetencji i ich stały rozwój pozwala na dostosowanie się do aktualnych wymagań rynku pracy i spełnienie oczekiwań pracodawców.

W debacie wzięli udział zaproszeni goście: Dominika Kwapis- doradca zawodowy Powiatowego Urzędu Pracy w Nakle, Joanna Rygielska- surdopedagog i doradca zawodowy w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nakle oraz Marcin Błażkow- doradca zawodowy w Mobilnym Centrum Informacji Zawodowej w Bydgoszczy. W czasie spotkania goście w swoich wystąpieniach poruszyli różnorodne tematy. P. Marcin przedstawił oczekiwania pracodawców względem absolwentów szkół oraz możliwości rozwoju kompetencji miękkich. P. Dominika szeroko omówiła aktualną sytuację na rynku pracy, zawody deficytowe i nadwyżkowe oraz zawody przyszłości. P. Joanna w swoim wystąpieniu uświadamiała zgromadzonych jak wielką rolę ma rozwój kompetencji miękkich w rozwoju zawodowym i osobistym każdego człowieka.

Na zakończenie pośrednik pracy Młodzieżowego Centrum Kariery dokonał podsumowania debaty i przedstawił zakres usług świadczonych przez nakielskie MCK, a także zachęcał uczniów do korzystania ze strony dokariery.pl, gdzie można znaleźć wiele cennych informacji na temat rynku pracy, edukacji oraz działalności Ochotniczych Hufców Pracy.

materiał: Agnieszka Węglicka - pośrednik pracy, Monika Maliszewska - doradca zawodowy

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)