Dziś mamy 9 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

17 listopada 2023

Debata społeczna w Mroczy. Nie brakuje oszustw na szkodę seniorów

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Oszustwa na szkodę Seniorów były wiodącym tematem #debaty społecznej zorganizowanej przez policjantów w Mroczy. Współorganizatorem przedsięwzięcia był miejscowy Klub Seniora oraz Miejsko-Gminy Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy.

Wczoraj (16.11.23) w sali widowiskowej  Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy policjanci zorganizowali debatę społeczną. Spotkanie prowadziła asp. Zofia Wrzeszcz oraz asp. sztab. Piotr Majewski.

W debacie udział wzięli członkowie mroteckiego Klubu Seniora oraz przedstawicielka Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Nakle. Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy reprezentował kom. Marcin Górak.

Tematem przewodnim debaty były oszustwa popełniane na szkodę Seniorów. Prelegenci omówili różne rodzaje oszustw, przestrzegali, jak nie paść ich ofiarą i przybliżyli dane statystyczne związane z tymi przestępstwami. Dodatkowo przedstawiona została struktura etatowa Komisariatu Policji w Mroczy, stan bezpieczeństwa na terenie gminy, omówiono program „Dzielnicowy bliżej nas” oraz narzędzie, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci promowali też aplikację „Moja Komenda”, wskazując pozytywne aspekty płynące z instalacji jej na urządzeniach mobilnych.

Na zakończenie debaty pomiędzy uczestnikami wywiązały się dyskusje i pojawiły się pytania do prowadzących.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. oficera prasowego KPP Nakło

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Puchar Tymbarku. Trwają zapisy uczniów do turnieju piłkarskiego

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału# w turnieju o Puchar Tymbarku. Przedsięwzięcie skierowane jest do młodych, aktywnych miłośników piłki nożnej, którzy chcą aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 roku. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Wydarzenie jest objęte patronem Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Innowacyjny projekt cyfrowy. Wzmocnienie bezpieczeństwa żywności

Jesteś przedsiębiorcą z branży spożywczej? Pracujesz przy# kontroli przedsiębiorców? A może po prostu jesteś świadomym konsumentem, któremu zależy, żeby żywność była bezpieczna? „System powiadamiania o wprowadzeniu do obrotu żywności prozdrowotnej (SPOŻ)” to innowacyjny projekt, który wspiera wszystkich uczestników rynku spożywczego.

(czytaj więcej)