Dziś mamy 20 maja 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

11 marca 2019

"Czyste powietrze wokół nas". Projekt prozdrowotny w przedszkolu

fot. Iwona Nowak

fot. Iwona Nowak

W ostatnim czasie bardzo dużo mówi się o # zanieczyszczeniu powietrza.

Dlatego też, 6 latki z Donalda wzięły udział w programie profilaktycznym "Czyste powietrze wokół nas". Realizacja programu pozwoliła dzieciom wykształcić umiejętność rozpoznawania różnych źródeł dymów, w tym dymu papierosowego, a także zwiększyła wrażliwość dzieci na jego szkodliwość oraz na miejsca, gdzie mogą być narażone na dym papierosowy.

Ponadto, nadrzędnym celem programu był wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy oraz wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy.

To był pierwszy krok do kształtowania u dzieci postaw prozdrowotnych oraz wdrażania ich do podejmowania świadomych wyborów.
Szanowni Rodzice, pamiętajmy, że programy profilaktyczne realizowane w przedszkolach, a później w szkołach to nie wszystko. Dbajmy więc o to, by zapewnić dzieciom jak najlepsze warunki dla harmonijnego rozwoju oparte na kształtowaniu prawidłowych postaw zdrowotnych również w środowisku rodzinnym.

materiał: Iwona Nowak 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 11 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)