Dziś mamy 12 grudnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

09 listopada 2019

Czym skorupka za młodu..”. Mali patrioci z Wesołej Piątki

fot. Przedszkole Wesoła Piątka

fot. Przedszkole Wesoła Piątka

Patriotyzm, to trudne pojęcie. Dlatego już od najmłodszych lat warto oswajać dzieci z # tą tematyką. Listopadowe święta to dobra okazja.

W Wesołej Piątce tradycją stał się wyjazd na Cmentarz Ofiar Obozu Hitlerowskiego w Potulicach. Dzieci zapaliły znicze, pomodliły się oraz oddały hołd poległym.

W ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła Pamięta” nasze przedszkole po raz kolejny zorganizowało Przegląd Piosenki Patriotycznej.

8 listopada włączyliśmy się w ogólnopolską akcję „Szkoła Do Hymnu”, zainicjowaną przez MEN. Wszystkie przedszkolaki i nauczyciele w odświętnych strojach (z kotylionami i chorągiewkami) przedstawiły programy artystyczne o tematyce patriotycznej, a o godzinie 11:11 wspólnie odśpiewały cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Tego samego dnia dzieci poszły na Rynek, by pod Pomnikiem Wdzięczności Wojsku Polskiemu złożyć kwiaty, zapalić znicze i oddać hołd żołnierzom walczącym o wolną ojczyznę.

Widząc duże zaangażowanie dzieci oraz łatwość przyswajania trudnych treści serce rośnie!

materiał: Przedszkole Wesoła Piątka

Oceń artykuł: 3 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Elzab Zeta
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
Botox i kwas hialuronowy
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Posnet Ergo
sugerowana cena producenta: 1537,50PLN
Budowa magazynów
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Koloryzacja - nowoczesne techniki
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Waga dziecka w pierwszych miesiącach życia. Sprawdź, na co zwrócić uwagę

To, ile niemowlę waży, potrafi powiedzieć bardzo wiele o stanie jego zdrowia i o tym, #czy rozwój maluszka przebiega prawidłowo. Dlatego chcąc w porę zapobiegać ewentualnym problemom zdrowotnym dziecka tak ważne jest, żeby systematycznie kontrolować jego wagę. Porad udziela położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)