Dziś mamy 3 lipca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

09 listopada 2019

Czym skorupka za młodu..”. Mali patrioci z Wesołej Piątki

fot. Przedszkole Wesoła Piątka

fot. Przedszkole Wesoła Piątka

Patriotyzm, to trudne pojęcie. Dlatego już od najmłodszych lat warto oswajać dzieci z # tą tematyką. Listopadowe święta to dobra okazja.

W Wesołej Piątce tradycją stał się wyjazd na Cmentarz Ofiar Obozu Hitlerowskiego w Potulicach. Dzieci zapaliły znicze, pomodliły się oraz oddały hołd poległym.

W ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła Pamięta” nasze przedszkole po raz kolejny zorganizowało Przegląd Piosenki Patriotycznej.

8 listopada włączyliśmy się w ogólnopolską akcję „Szkoła Do Hymnu”, zainicjowaną przez MEN. Wszystkie przedszkolaki i nauczyciele w odświętnych strojach (z kotylionami i chorągiewkami) przedstawiły programy artystyczne o tematyce patriotycznej, a o godzinie 11:11 wspólnie odśpiewały cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Tego samego dnia dzieci poszły na Rynek, by pod Pomnikiem Wdzięczności Wojsku Polskiemu złożyć kwiaty, zapalić znicze i oddać hołd żołnierzom walczącym o wolną ojczyznę.

Widząc duże zaangażowanie dzieci oraz łatwość przyswajania trudnych treści serce rośnie!

materiał: Przedszkole Wesoła Piątka

Oceń artykuł: 3 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Posnet Themo EJ
sugerowana cena producenta: 2950,77PLN
Skup i sprzedaż części
Budowa magazynów
MEBLE PIOTR PASIEKA
Drobne naprawy
Botox zmarszczki lwie
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP50
1299PLN PROMOCJAPLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)