Dziś mamy 22 sierpnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

07 lutego 2019

Czym skorupka za młodu… Promyczki rozpoczęły zajęcia dotyczące bezpiecznego Internetu

fot. pow

fot. pow

Grupa Promyczków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie jako 4-5 latki z wielkim # zaangażowaniem rozpoczęła tematykę Bezpiecznego Internetu.

Dzieci na początku wypowiedziały się "co to jest Internet?": Antek - "to wielkie pole, po którym się porusza strzałka i wysyła email oraz Inernet pozwala"; Ola - "to taka aplikacja, to są gry, które można otwierać, można skanować, np. Smerfy"; Szymon - "można pisać w sieci, jak nie działa długopis listy do kolegi i działa Youtuba  :)"; Hubert - "można rysować kredką"; Gabryś - "Internet pozwala na instalację gier"; Natalia - można przesyłać bajki"; Milena - "przez Internet można oglądać bajki". Następnie Promyczki pracując w zespole ułożyły na macie obrazek według podanych koordynantów oraz odczytały zakodowane symbole. Przy stolikach dzieci odczytywały z planszy słowa: Necio i ryba i odnalazły na klawiaturze komputera a następnie rysowały posługując się dwoma kolorami. Na koniec w parach pracowały przy komputerze Kids Smart ucząc sie operować myszką. Dzieci przebywały w sali komputerowej w określonym czasie kontrolując daltoński zegar. Towarzyszyła im refleksja udanego, pracowitego i superowego dnia ze słowami: "lubię chodzić do przedszkola" #Uczymydzieciprogramować 

materiał:Jolanta Storzyńska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 27 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)