Dziś mamy 19 października 2019, sobota, imieniny obchodzą:

21 września 2019

Czym jest katalog biblioteczny? Uczniowie na lekcji w bibliotece

fot. A.Rózga.

fot. A.Rózga.

Dnia 13 września Gminną Bibliotekę Publiczną w Sadkach odwiedziła # klasa II a wraz z p. Elżbietą Niedzielską oraz p. Judytą Pawlaczyk.

Dzieci uczestniczyły w lekcji bibliotecznej zatytułowanej „Rodzaje katalogów bibliotecznych”. Uczniowie dowiedzieli się co to jest katalog biblioteczny, poznali jego rodzaje oraz w jaki sposób i kiedy z niego korzystać.

Każde dziecko mogło również samodzielnie poszukać swoich ulubionych książek, zarówno w katalogu tradycyjnym jak i katalogu online. Celem nadrzędnym lekcji kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych u najmłodszych, a także wyrabianie nawyków u dzieci korzystania ze zbiorów biblioteki.

materiał: J. Brzozowska/GBP Sadki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Urząd dzwoni do obywatela. Sejm przyjął zmiany

Przyspieszenie załatwiania spraw urzędowych – to nasz cel. Dzięki przyjętym wczoraj przez Sejm zmianom, które zaproponowaliśmy w ustawie o informatyzacji, będzie szybciej i skuteczniej.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)