Dziś mamy 31 maja 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

21 września 2019

Czym jest katalog biblioteczny? Uczniowie na lekcji w bibliotece

fot. A.Rózga.

fot. A.Rózga.

Dnia 13 września Gminną Bibliotekę Publiczną w Sadkach odwiedziła # klasa II a wraz z p. Elżbietą Niedzielską oraz p. Judytą Pawlaczyk.

Dzieci uczestniczyły w lekcji bibliotecznej zatytułowanej „Rodzaje katalogów bibliotecznych”. Uczniowie dowiedzieli się co to jest katalog biblioteczny, poznali jego rodzaje oraz w jaki sposób i kiedy z niego korzystać.

Każde dziecko mogło również samodzielnie poszukać swoich ulubionych książek, zarówno w katalogu tradycyjnym jak i katalogu online. Celem nadrzędnym lekcji kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych u najmłodszych, a także wyrabianie nawyków u dzieci korzystania ze zbiorów biblioteki.

materiał: J. Brzozowska/GBP Sadki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)