Dziś mamy 20 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

02 stycznia 2019

Czwartoklasiści w mieście piernika i Kopernika. Udana wycieczka

fot. pow

fot. pow

W piątek 14 grudnia 2018 r. uczniowie klas IVb i IVa Zespołu Szkolno– Przedszkolnego nr 4 w# Nakle nad Notecią wybrali się do Torunia.

Na początku przeszliśmy się  ulicą Szeroką, podziwialiśmy piękne kamienice, Ratusz Staromiejski, pomnik Mikołaja Kopernika, Dwór Artusa, do którego zostaliśmy zaproszeni przez panią Paulinę. Pod okiem przewodnika, zajrzeliśmy do reprezentacyjnych sal (na co dzień niedostępnych gościom), wysłuchaliśmy burzliwej historii miejsca i budynku, a także poznaliśmy wiele nieznanych szerzej ciekawostek i legend.

Później udaliśmy się wszyscy do Planetarium. Z zapartym tchem oglądaliśmy seans pt. „Wirująca Ziemia”. Uczyliśmy się, jak rozpoznawać gwiazdy, poznaliśmy podstawowe informacje związane z ruchem wirowym i obiegowym Ziemi.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie, gdzie braliśmy  udział w warsztatach i ciekawej lekcji  historii papiernictwa, drukarstwa i kaligrafii na wesoło. W tematykę warsztatów wpleciona została historia XVII-wiecznego młyna papierniczego i papierni.

Po warsztatach ponownie pojechaliśmy na Starówkę, która została pięknie oświetlona, czuło się już nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjnie na zakończenie kupiliśmy pamiątki oraz pierniki.

Wycieczka była bardzo udana, wszyscy wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.

materiał: Dorota Kamińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)