Dziś mamy 25 stycznia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

12 grudnia 2019

Czekając na święta. "Promyczki" przystąpiły do konkursu

fot. Jolanta Storzyńska

fot. Jolanta Storzyńska

Grupa Promyczków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie po raz kolejny przystąpiła do # ogólnopolskiego konkursu z Uczymy Dzieci Programować pod hasłem: #CzekającNaŚwięta2019.

W jednym dniu dzieci razem z rodzicami przygotowywali ciasto na pierniki, a następnie czekając na ich upieczenie, wykonywali zadania-wyzwania konkursowe.

Tym razem w rodzinnym gronie: "Zimowo, świątecznie, kolorowo" na inny sposób, który zaproponowali ambasadorzy kodowania Anna Świć i Rafał Mitkowski.

Zamiast proponowanego Sudoku pracowaliśmy z kartą zadań dotyczących oznaczenia drogi dla renifera Rudolfa, worka z prezentami, zabawy: "Co ma zabrać ze sobą Św. Mikołaj? z uwzględnieniem trasy dla ozobota, a także podjęliśmy zadanie: "zakodowane bombki", czy też "zakodowana choinka".

Rodzice byli pod wielkim wrażeniem, jak dobrze ich pociechy odczytują kolorowe kody z karty kodów i nanoszą na wyznaczonej trasie.

Wspaniała integracja pokazała, że kodowanie nie jest trudne i nie wymaga specjalnego dostępu do sprzętu ze stacjonarnym komputerem, ale także wprowadziła dobrą i radosną atmosferę w aromacie pierników.

materiał: Jolanta Storzyńska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)