Dziś mamy 3 sierpnia 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

12 grudnia 2019

Czekając na święta. "Promyczki" przystąpiły do konkursu

fot. Jolanta Storzyńska

fot. Jolanta Storzyńska

Grupa Promyczków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie po raz kolejny przystąpiła do # ogólnopolskiego konkursu z Uczymy Dzieci Programować pod hasłem: #CzekającNaŚwięta2019.

W jednym dniu dzieci razem z rodzicami przygotowywali ciasto na pierniki, a następnie czekając na ich upieczenie, wykonywali zadania-wyzwania konkursowe.

Tym razem w rodzinnym gronie: "Zimowo, świątecznie, kolorowo" na inny sposób, który zaproponowali ambasadorzy kodowania Anna Świć i Rafał Mitkowski.

Zamiast proponowanego Sudoku pracowaliśmy z kartą zadań dotyczących oznaczenia drogi dla renifera Rudolfa, worka z prezentami, zabawy: "Co ma zabrać ze sobą Św. Mikołaj? z uwzględnieniem trasy dla ozobota, a także podjęliśmy zadanie: "zakodowane bombki", czy też "zakodowana choinka".

Rodzice byli pod wielkim wrażeniem, jak dobrze ich pociechy odczytują kolorowe kody z karty kodów i nanoszą na wyznaczonej trasie.

Wspaniała integracja pokazała, że kodowanie nie jest trudne i nie wymaga specjalnego dostępu do sprzętu ze stacjonarnym komputerem, ale także wprowadziła dobrą i radosną atmosferę w aromacie pierników.

materiał: Jolanta Storzyńska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 10 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)