Dziś mamy 19 maja 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

05 listopada 2018

Czas na podsumowanie kwesty na cmentarzu. Zebrano dużą kwotę

fot. Anna Duda-Nowicka

fot. Anna Duda-Nowicka

1 i 2 listopada na cmentarzu w Kcyni prowadzona była zbiórka środków pieniężnych na # odnowienie mogił powstańców wielkopolskich.

Zbiórkę organizowało Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań, Towarzystwo Historyczne w Kcyni oraz młodzież skupiona wokół kwesty „Ocalmy ślady przeszłości”. Miło nam poinformować, że Państwa serca okazały się ogromne. Łącznie w Kcyni zebrano 4218,04 zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na remont nagrobków powstańców w Kcyni – Antoniego Piątkowskiego i Jana Wituckiego. Warto nadmienić, że m.in. Jan Witucki i Antoni Piątkowski stanowili komitet budowy w 1922 r. pomnika-mogiły Powstańców Wielkopolskich znajdujący się na cmentarzu.

Wszystkim zaangażowanym w zbiórkę oraz tym, którzy okazali swoje dobre serce dziękuje Burmistrz Kcyni Marek
Szaruga.

Łącznie kibice Lecha Poznań na chwilę obecną w tegorocznej zbiórce zebrali ponad 303 000 zł. To już ich 10. edycja
zbiórki.

Przypomnijmy: Kilka lat z rzędu w Kcyni prowadzona była kwesta "Ocalmy ślady przeszłości", którą zainicjował Adam
Zubrzycki. W tym roku postanowiono dołączyć się do zbiórki organizowanej przez Stowarzyszenie Kibiców Lecha
Poznań, które to już po raz dziesiąty zbierało pieniądze na rzecz grobów powstańczych. Zbiórkę w Kcyni przeprowadzili
członkowie Towarzystwa Historycznego w Kcyni, którzy ubrani byli w powstańcze mundury, członkowie Stowarzyszenia
Kibiców Lecha Poznań oraz kcyńska młodzież.

W zbiórce uczestniczyli: Wiktor Kubalewski, Hania Prusak, Artur Zubrzycki, Karol Kubalewski, Mateusz Biskupski, Natalia Burdasz, Adam Zubrzycki, Anna Duda-Nowicka, Patrycja Tonn, Asia Robaszkiewicz, Agnieszka Kubijk, Maciej Podgórski, Norbert Guzek, Wojtek Wełniński, Maciej Starzomski, Stanisław Dąbrowski, Artur Kubiak i Piotr Dąbrowski.

Warto nadmienić, że podczas mszy św. na cmentarzu wartę przy odnowionym pomniku-mogile Powstańców Wielkopolskich pełnili członkowie Towarzystwa Historycznego.

Podczas kwesty zebrano 4218,04 zł. DZIĘKUJEMY!

materiał: Anna Duda-Nowicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)