Dziś mamy 21 maja 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

30 listopada 2018

Ćwiczenia ewakuacyjne w nakielskiej komendzie. Akcję prowadzili nakielscy strażacy

fot.pow

fot.pow

Na terenie Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią# odbyły się ćwiczenia ewakuacyjne na wypadek wybuchu pożaru w jednym z budynków jednostki. Akcję gaśniczą i ratunkową przeprowadzili nakielscy strażacy.

Wczoraj (29.11.18) o 10:00 pracownik nakielskiej komendy zauważył dym wydobywający się z jednego z pomieszczeń w budynku „B” komendy. Okazało się, że w piwnicy wybuchł pożar, którego próba ugaszenia podręcznym sprzętem gaśniczym nie powiodła się.

Pracownik od razu zaalarmował dyżurnego jednostki i rozpoczęła się ewakuacja wszystkich osób znajdujących się w budynku. Na miejsce przyjechały zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Nakła nad Notecią. Podczas pożaru, w znajdującej się na drugim piętrze budynku szatni, zostały uwięzione dwie osoby. Poszkodowani zostali wydobyci z pomieszczenia przez strażaków przy użyciu podnośnika.

Na szczęście były to tylko ćwiczenia, które miały na celu sprawdzenie przebiegu ewakuacji na wypadek pożaru w nakielskiej jednostce. Akcją kierował dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Nakle nad Notecią bryg. Sławomir Murawski. Nadzór nad policjantami sprawował Komendant Powiatowy Policji w Nakle nad Notecią, insp. Krzysztof Stefaniak.

materiał: mł. asp. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)